Potrebujem stoličkový výťah? Zistite odpoveď a spoznajte príbehy tých, ktorí sa pýtali tú istú otázku!

Napísal(a) Stannah

Žena na schodiskovom výťahu Stannah na vrchole schodiska na prvom poschodí domu

Udržiavanie aktívneho a kvalitného života je nevyhnutné. Chôdza po schodoch však môže zvýšiť riziko pádu zo schodov a ovplyvniť vaše plány na udržanie zdravého životného štýlu.

Stoličkové výťahy môže používať každý, kto má problémy s pohyblivosťou.

Ak sa pýtate, či je stoličkový výťah pre vás naozaj najlepším riešením, vedzte, že nie ste jediný, kto sa pýta túto otázku a hľadá odpoveď.

Preto sme zozbierali svedectvá ľudí, ktorí už používajú stoličkový výťah, aby mohli bezpečne vystupovať a zostupovať po schodoch a zostali tak nezávislí po mnoho rokov.

Kto používa stoličkové výťahy?

Je normálne, že časom začnete mať problémy s rovnováhou a pohyblivosťou. V tomto prípade je stoličkový výťah ideálnym riešením, ktoré vám umožní naďalej využívať všetky poschodia vo vašom dome bez obmedzení.

Nenechajte sa oklamať, že so stoličkovým výťahom budete menej fyzicky aktívny. Stoličkový výťah vám jedine pomôže bezpečne stúpať a schádzať po schodoch a znížiť riziko pádu.

Aby ste zostali aktívny, môžete naďalej cvičiť jogu, pilates, vodný aerobik, záhradkárčiť alebo robiť iné aktivity, ktoré pomáhajú ľuďom so zníženou pohyblivosťou udržať si aktívny život. 

Okrem toho, že stoličkové výťahy sú užitočným pomocníkom pre ľudí, ktorí každodenne zápasia s obmedzenou pohyblivosťou, sú taktiež skvelým riešením pre tých, ktorí sa zotavujú z fyzického problému.

Majte na pamäti, že zotavenie sa z operácie bedrového alebo kolenného kĺbu môže trvať niekoľko mesiacov. Premýšľali ste niekedy nad tým, aké by to bolo byť obmedzený iba na jednu izbu v dome po celý čas? So stoličkovým výťahom sa znovu môžete bezpečne pohybovať po schodoch medzi rôznymi poschodiami vnútri alebo mimo vášho domu.

Či už máte dočasný alebo trvalý problém s pohyblivosťou, stoličkový výťah je vždy cenným prínosom pre celú rodinu. Takto máte lepšiu kvalitu života a vaša rodina je spokojnejšia, pretože vie, že nespadnete zo schodov.

Aké sú výhody stoličkového výťahu?

Ak sa bojíte kráčať hore a dolu po schodoch, je normálne, že začnete premýšľať o riešeniach, ktoré vám môžu priniesť pokoj a bezpečnosť.

Naše domy často nemajú najlepšiu prístupnosť. Naopak, môžu mať mnohé architektonické bariéry pre človeka so zníženou pohyblivosťou.

So stoličkovým výťahom však problém s prístupnosťou vyriešite. Ak si kúpite stoličkový výťah, môžete sa vrátiť k svojej rutine, stolovať so svojou rodinou alebo si slobodne užívať čas vonku.

A pretože inštalácia stoličkového výťahu nevyžaduje stavebné práce alebo povolenia, môžete ho mať nainštalovaný za jeden deň.

So stoličkovým výťahom Stannah môžete zostať vo svojom dome bez potreby pohybu  a zvažovania alternatív ako je opatrovateľský dom. 

Ako stoličkový výťah mení životy

Lepšia kvalita života a nezávislosť sú nepochybne dve veľké výhody stoličkového výťahu Stannah.

Prečítajte si príbehy Adama, Matildy a Tonyho a Inge, aby ste zistili, ako znovu dosiahli svoju nezávislosť, sebavedomie a pohodu vďaka stoličkovému výťahu Stannah.

Slobodu môžete dosiahnuť kedykoľvek

Po vážnom zranení v Iraku sa Adam Douglas ocitol so závažným problémom s pohyblivosťou.

Ťažkosti s používaním schodov ho doviedli k tomu, že sa cítil ako „väzeň vo svojom dome“. Nainštalovanie stoličkového výťahu Stannah všetko zmenilo. Vďaka stoličkovému výťahu sa Adam cíti ako iný človek s aktívnejším a šťastnejším životom.

Výhra v lotérii so stoličkovým výťahom

Manželia Tony a Inge ľahko vyriešili každodenný problém so schodami hneď, ako si nechali nainštalovať stoličkový výťah Stannah. 

Pre Inge bolo nesmierne ťažké kráčať po schodoch. Vďaka strojárstvu a zmyslu pre detail, ktoré preukázal tím spoločnosti Stannah, bol celý proces rýchly a jednoduchý. 

Teraz sa Inge môže voľne pohybovať po svojom dome, dokonca môžeme povedať, že sa cítila, akoby „vyhrala lotériu“, keď si uvedomila, akú slobodu a nezávislosť jej dal stoličkový výťah Stannah.

Dievča s krásnymi očami

Napriek tomu, že Matilda bola veľmi mladá, stoličkový výťah sa pre ňu stal nevyhnutným. Matilde diagnostikovali Rettov syndróm, ktorý výrazne ovplyvnil jej pohyblivosť. 

Tento syndróm postihuje najmä dievčatá, ktoré okrem straty pohyblivosti strácajú aj schopnosť komunikovať. Tieto dievčatá preto komunikujú hlavne svojím pohľadom a nazývajú sa „dievčatá s krásnymi očami“.

Vďaka schodiskovému výťahu Stannah našla Matilda a jej rodina spoľahlivú a pohodlnú alternatívu, vďaka ktorej sa nemusela sťahovať. 

Tradícia a modernosť na jednom mieste

Stannah je jedným z najväčších výrobcov stoličkových výťahov na svete. Náš tím sa každý deň vyvíja, aby vám ponúkol najlepšie mobilné zariadenie na trhu, ktoré spĺňa vaše potreby.

Jedinečné vlastnosti každého stoličkového výťahu znamenajú, že každá objednávka sa podrobne analyzuje a vyrába s maximálnou dôslednosťou.

Kombináciou rodinnej firmy s inováciami a najmodernejšími technológiami dávame priestor fantázii a novým nápadom, vždy s cieľom navrhnúť najlepšie riešenia pohyblivosti. 

Mal by som si kúpiť stoličkový výťah?

Stoličkové výťahy sa môžu nainštalovať na akékoľvek schodisko, rovné alebo točené, vnútri alebo vonku. 

Tieto riešenia pohyblivosti môžu nielen pomôcť prekonať strach alebo neschopnosť kráčať po schodoch, ale aj zmeniť životy, zlepšiť pohodu a kvalitu života. 

Kvalita všetkých našich súčiastok nám umožňuje zaručiť vám zariadenie s dlhou životnosťou. Ponúkame vám nielen individuálne poradenstvo počas odbornej obhliadky schodiska, ale máme aj tím, ktorý je vždy pripravený kedykoľvek odpovedať na vaše otázky.

Okrem toho údržba stoličkového výťahu je veľmi jednoduchá. Údržbu môžete ľahko a bez veľkej námahy vykonať vy alebo člen vašej rodiny.

Stoličkový výťah vám taktiež ušetrí starosti spojené so sťahovaním alebo veľkou rekonštrukciou, aby ste odstránili prekážky na schodisku. Keďže ide o rýchle a účinné riešenie, čoskoro si znovu užijete pohodlie vášho domova.

Získajte späť svoj domov a kvalitu života

Vďaka stoličkovému výťahu Stannah si môžete zachovať svoju rutinu a nezávislosť. Spoločnosť Stannah nainštalovala viac ako 750 000 stoličkových výťahov po celom svete a naďalej pracuje na zmene života ľudí, ktorí k nám prichádzajú.

Naši odborníci na pohyblivosť vykonávajú pre váš pokoj bezplatné a nezáväzné obhliadky. Naším cieľom je poskytnúť vám najlepšie skúsenosti počas celého procesu.

Zavolajte nám, prosím, ak máte akékoľvek otázky o stoličkovom výťahu, ktorý najlepšie vyhovuje vašim potrebám. Zistite, ako vám môžeme pomôcť získať späť svoj domov.

Súvisiace články