Často kladené otázky

V spoločnosti Stannah sme pyšní na zákaznícky servis, ktorý ponúkame, a chceme, aby ste vedeli, že vaše potreby sú pre nás to najdôležitejšie. Chceme zaručiť, že vám ponúkame tie najlepšie produkty a služby a tiež chceme, aby ste si boli istí, že máte všetky informácie, ktoré potrebujete, aby ste mohli urobiť správne rozhodnutie.

Zákazníci pred vami nám položili nasledujúce otázky, takže dúfame, že tu nájdete všetky informácie, ktoré potrebujete. Ak však máte otázky, ktoré ešte neboli zodpovedané, zavolajte nám prosím a my vám pomôžeme získať informácie, ktoré potrebujete.

Pred nákupom stoličkového výťahu Stannah

Na čo sa používa stoličkový výťah?

Stoličkový výťah je moderná pomôcka pre mobilitu, ktorá má za cieľ pomôcť ľuďom so zníženou pohyblivosťou bezpečne používať schody. Je to výťah, ktorý odvezie používateľa hore a dole schodmi, zatiaľ čo on pohodlne sedí na stoličke. Niekedy sa mu hovorí i schodiskový výťah. Viac si o tom môžete prečítať na tejto stránke.


Ako funguje stoličkový výťah?

Stoličkový výťah Stannah sa vždy napája batériou, ale musíte ho zapojiť do elektrickej zásuvky, ktorá sa nachádza v blízkosti, aby batérie ostali nabité. Avšak v prípade výpadku elektrického prúdu batérie zaistia, že sa bezpečne dostanete do cieľa, keďže vám zaručujú približne dvadsať jázd nahor a nadol. Batérie sa automaticky nabíjajú, keď sa stoličkový výťah zastaví v nabíjacom bode, takže si o nabíjanie nikdy nemusíte robiť starosti. Viac si o tom môžete prečítať na tejto stránke.


Je možné stoličkovým výťahom vybaviť akékoľvek schody?

Ak na svojich schodoch dokážete stáť, väčšinou na ne môžeme namontovať stoličkový výťah. Vaše schody môžu byť úzke, strmé, točité, rovné, v interiéri, či vonku, s jedným alebo viacerými odpočívadlami alebo mať na vrchole dvere. Nezáleží na situácii, určite nájdeme riešenie, ktoré vám pomôže znova získať svoju nezávislosť. Ak si chcete byť istí,  vyžiadajte si nezáväznú prehliadku schodov tu.


Dokáže stoličkový výťah obísť rohy?

Áno, určite dokáže. Pokiaľ sa jedná o montovanie stoličkového výťahu na točité schodisko, zatiaľ nás ešte nič nezastavilo! Aj keby ste bývali v majáku alebo vo vežovom dome, vždy vám dokážeme pomôcť znovu sa voľne pohybovať. Jedno alebo viac odpočívadiel pre nás tiež nie je žiadnym problémom.


Ako si vyberiem stoličkový výťah?

Stačí si dohodnúť nezáväzné stretnutie s jedným z našich skúsených poradcov. Počas bezplatnej návštevy u vás doma budete môcť prediskutovať rôzne možnosti a funkcie, ktoré sú k dispozícii pre jednotlivé modely. Náš poradca vám dá osobné rady, aby sme spolu našli stoličkový výťah, ktorý je najvhodnejší pre vaše potreby a vašu domácnosť. Viac o možnostiach našich stoličkových výťahov si môžete prečítať tu. Alebo by ste si radšej najskôr prezreli katalóg? Bezplatnú brožúru si môžete vyžiadať tu.


Môžem si stoličkový výťah vyskúšať predtým ako si ho kúpim?

Áno, samozrejme. Kedykoľvek nás môžete kontaktovať a dohodnúť si stretnutie. Hoci v našej slovenskej pobočke nemáme showroom, môžeme zariadiť, aby ste si stoličkový výťah Stannah mohli vyskúšať. Sme tu, aby sme vám pomohli.


Je možné stoličkové výťahy prispôsobiť?

Väčšina stoličkových výťahov má vďaka doplnkom výhodu navyše. Niektoré možnosti: možnosti bezpečnostného pásu, možnosť zasúvateľnej koľajnice, výber čalúnenia a výber ručného ovládania. Viac o možnostiach stoličkových výťahov si môžete prečítať tu.


Ktoré profesionálne organizácie udelili stoličkovým výťahom spoločnosti Stannah ceny, akreditácie alebo nadviazali so spoločnosťou Stannah partnerstvo?

Okrem iného sme získali certifikát ISO v oblastiach riadenia kvality podniku a riadenia BOZP. Naše produkty majú označenie CE, ktoré znamená, že naše produkty sú v súlade s európskymi zdravotnými, bezpečnostnými a environmentálnymi predpismi. Okrem toho nás schválila LEIA –  Lift and Escalator Industry Association (Priemyselná spoločnosť výťahov a eskalátorov). Celý zoznam ocenení a akreditácií nájdete  na tejto stránke.

Aký je hmotnostný limit stoličkového výťahu?

Maximálna nosnosť stoličkových výťahov Stannah je 160 kg, avšak závisí to od modelu a typu schodov, na ktoré sa stoličkový výťah montuje. Viac informácií o nosnosti pre jednotlivé modely nájdete tu.

Aká je minimálna šírka pre stoličkový výťah?

Približne 67 cm s maximálnym uhlom 52 stupňov. Je to však len odhad a iba po prehliadke vašich schodov môžeme s istotou povedať, ktorý stoličkový výťah je pre vás najvhodnejší.  Tento odhad sa tiež líši podľa toho, či je vaše schodisko rovné alebo točité. Viac o rozmeroch stoličkových výťahov si môžete prečítať tu.

Budú môcť ostatní ľudia naďalej používať schodisko?

Áno. Naše koľajnice nezaberajú skoro žiadne miesto na vašich schodoch a vaša stolička sa dá úhľadne poskladať. Ľudia budú môcť vaše schody používať rovnako ako predtým.


Nákup stoličkového výťahu Stannah

Ako kupovať stoličkový výťah

Ak sa rozhodnete  kúpiť stoličkový výťah, ponúkame vám jednoduchý postup pozostávajúci len z 3 krokov. V prvom rade nás kontaktujte a vyžiadajte si bezplatnú obhliadku schodov, náš skúsený poradca zmeria vaše schody a poskytne vám rady na mieru pri výbere tej najvhodnejšej možnosti pre vás. Potom dostanete nezáväznú cenovú ponuku. Keď si vyberiete, naši technici sa s vami dohodnú na montáži a samotná montáž zaberie menej ako jeden deň, budete tak môcť začať používať svoj stoličkový výťah ešte v tej istý deň. Podrobnosti si môžete prečítať tu.

Koľko stojí schodiskový výťah?

Cenová relácia stoličkového výťahu sa začína už od  €2450,- Pokiaľ ide o  výťah na točité schody cenová relácia je približne €4950,- . Nezabudnite prosím, že naše stoličkové výťahy sú presne prispôsobené vám a vašej domácnosti, takže ceny sa líšia v závislosti od vašich potrieb. Jedným z dôležitých faktorov, ktorý môže ovplyvniť cenu vášho schodiskového výťahu, je to, či sú vaše schody rovné alebo točité. Ďalšie faktory sú:

dĺžka vašich schodov
ktorá stolička je vhodná pre vaše potreby
či sú vaše schody rovné alebo točité
či sa chcete odviezť ďalej ako jedno poschodie
či potrebujete ďalšie funkcie pre ešte väčšie pohodlie a bezpečnosť

Koľko stojí montáž stoličkového výťahu?

Montáž stoličkového výťahu spoločnosti Stannah je súčasťou našej služby. To znamená, že keď si kúpite stoličkový výťah od spoločnosti Stannah, platíte len za stoličkový výťah, nebudete platiť žiadne ďalšie poplatky za montáž.

Čo je zahrnuté v cene stoličkového výťahu?

Na mieru vyrobený stoličkový výťah navrhnutý pre vaše schody a potreby, vrátane výberu čalúnenia a farby, ergonomické štandardné funkcie, ako napríklad bezpečnostný pás a ručné ovládanie. Montáž, vrátane ukážky fungovania a upratania, 5-ročná záruka, najlepšia na súčasnom trhu, spoločnosť Stannah Slovakia ponúka v rámci záruky aj 5 bezplatných servisných návštev. A k tomu všetko poradenstvo, ktoré by ste mohli potrebovať. Prečítajte si viac o možnostiach stoličkového výťahu tu a o našej záruke tu.

Sú stoličkové výťahy hradené zo zdravotného poistenia?

Príspevok na stoličkový výťah môže získať osoba, ktorá je registrovaná ako ťažko zdravotne postihnutá. Žiadosť o takéto zdvíhacie zariadenie je potrebné podať písomne na vašom príslušnom Úrade práce, sociálnych vecí a rodiny, oddelenie na kompenzácie ťažkého zdravotného postihnutia. Výška príspevku je maximálne € 11 617,88 a odvíja sa percentuálne od vašej výšky dôchodku za posledný kalendárný rok. Ak máte záujem o zaslanie žiadosti, neváhajte a kontaktujte nás bezplatne telefonicky: 0800 162 162.

Existuje dotácia na stoličkový výťah?

Podporu nákladov na stoličkový výťah by ste mohli získať prostredníctvom finančných príspevkov a dotácií. Myslite na to, že väčšina finančných príspevkov musí byť schválená predtým ako sa začne s prácou. Našu stránku o dostupnom financovaní a dotáciách na stoličkové výťahy na Slovensku si prečítajte tu.


Montáž

Ako sa montuje stoličkový výťah?

Montáž bude trvať iba pár hodín, keďže výťah sa montuje na vaše schody a nie na stenu, nebudete teda potrebovať ani žiadne stavebné povolenie. Naši skúsení technici vyvŕtajú do vašich schodov niekoľko malých otvorov, a predtým ako vašu domácnosť opustia, uistia sa, že viete ako svoj stoličkový výťah bezpečne a pohodlne používať. Všetko zanechajú čisté a pripravené na použitie. Pozrite si video a dočítajte sa viac a montážnom postupe tu.

Môžem nainštalovať svoj výťah sám?

Ak ste školený montér stoličkových výťahov a vlastníte osvedčenie, odpoveď je áno, môžte. Ak nie ste, rozhodne vám to neodporúčame. Predaj za účelom montáže vykonanej zákazníkom neuskutočňujeme kvôli otázkam bezpečnosti. Stoličkový výťah je zariadenie pre mobilitu vyrobené pre vašu bezpečnosť. Cítili by ste sa bezpečne, keby ste používali stoličkový výťah, ktorý namontoval amatér? Prečo riskovať, keď práve bezpečnosť je tým najdôležitejším dôvodom zadováženia stoličkového výťahu?

Môže sa stoličkový výťah namontovať vonku?

Áno. Vonkajší stoličkový výťah spoločnosti Stannah bol navrhnutý tak, aby poskytoval pohodlie a bezpečnosť, keď potrebujete prístup na dvor, do garáže, na terasu alebo sa jednoducho dostať po schodoch k vchodu do domu. Náš vonkajší stoličkový výťah bude fungovať aj pri extrémnych teplotách. Viac o tom nájdete tu.

Aké sú požiadavky na montáž stoličkového výťahu?

Počas bezplatnej prehliadky schodov poradca skontroluje jedinú požiadavku, ktorá je nutná, a je ňou zásuvka v blízkosti schodov, do ktorej sa môže stoličkový výťah zapojiť. Stačí, ak deň pred montážou stoličkového výťahu odstránite zo schodiska veci, ktoré by mohli zavadzať, ako napríklad kvetináče alebo zarámované fotografie. Po montáži ich budete môcť znova položiť na ich miesto. Ak si chcete prečítať viac, kliknite sem.

Ako dlho trvá montáž stoličkového výťahu?

Priemerný čas na montáž stoličkového výťahu je 3 až 4 hodiny. Je to rýchly proces, ktorý vás nebude doma veľmi obťažovať. Prečítajte si o tom viac tu.


Po nákupe stoličkového výťahu Stannah

Akú dlhú životnosť má stoličkový výťah?

Stoličkové výťahy Stannah majú veľmi dlhú životnosť. V niektorých prípadoch naše stoličkové výťahy vydržali viac ako 20 rokov! Najvýznamnejším faktorom, ktorý dokáže predĺžiť životnosť vášho stoličkového výťahu je údržba a pravidelný servis. Odporúčame vám servis stoličkového výťahu jedenkrát ročne, čím zaručíte, že jeho fungovanie bude vždy bezchybné.

Záruky stoličkového výťahu

V nepravdepodobnom prípade, že by sa vášmu stoličkovému výťahu niečo stalo, vás naša záruka oprávňuje k prioritnému vybaveniu servisnej opravy. Naše diely a súčiastky sú vyrobené tak, aby vydržali desaťročia používania, ale ak je potrebné ich vymeniť kvôli bežnému opotrebeniu počas záručnej doby, môžeme to pre vás urobiť. Prečítajte si o tom viac tu.

Čo ak potrebujem údržbu stoličkového výťahu?

Odporúčame vám servis stoličkového výťahu jedenkrát ročne, je to služba, ktorú našim zákazníkom poskytujeme. Kontaktujte nás a získajte viac informácií.

Môže sa stoličkový výťah skrátiť?

Ak je to potrebné, koľajnica stoličkového výťahu sa môže skrátiť. Keďže však bude stoličkový výťah vyrobený tak, aby presne zapadol na vaše schody, a vzhľadom na to, že sa pred jeho výrobou uskutočňujú merania, nemalo by to byť potrebné.

Môže sa stoličkový výťah odstrániť?

Stoličkový výťah sa dá v prípade potreby ľahko odstrániť. Keďže sa naše stoličkové výťahy montujú na samotné schody vášho schodiska a neupevňujú sa do steny, jedinou stopou, ktorá po ňom ostane je zopár malých dierok v schodoch.

Môžem svoj stoličkový výťah predať ďalšej osobe, ak ho prestanem používať?

Stoličkový výťah je vyrobený na mieru na schody v domácnosti používateľa, čo znamená, že sa nebude hodiť na žiadne iné schody. Niektoré časti stoličkového výťahu môžu byť vhodné na recykláciu, ako napríklad stolička, takže v niektorých prípadoch je možné stoličkový výťah predať naspäť spoločnosti Stannah. Väčšina jeho častí sa však nebude dať znova použiť, kvôli tomu, že tento produkt je na mieru prispôsobený danej osobe. Ak chcete získať viac informácií, obráťte sa priamo na nás.