Čo je stoličkový výťah? 40 rokov pretvárania typológie stoličkových výťahov

Stoličkový výťah spoločnosti Stannah je moderná podporná technológia ako akýkoľvek iný domáci spotrebič

Napísal(a) Stannah

Čo je stoličkový výťah?

Spoločnosť Stannah existuje ako rodinný podnik už 150 rokov a pokiaľ ide o predaj našich výrobkov, etické zásady našej spoločnosti búrajú mnohé bariéry vďaka tomu, že poskytujeme našim zákazníkom výrobok, ktorý im dodá dôveru a istotu. Pred viac ako 40 rokmi sme pridali stoličkový výťah do nášho portfólia výrobkov a odvtedy sme pomohli viac ako 700 000 ľuďom zlepšiť ich každodenný život. Zvládanie každodenného boja v živote so zníženou pohyblivosťou je celosvetový problém, ktorý má spoločnosť Stannah pri vývoji svojich výrobkov neustále na pamäti.

Niektoré bariéry boli postavené tak vysoko, že každý deň bolo potrebné sa angažovať a vytrvať, aby sme dokázali prekonať stigmu spojenú s pomôckami na podporu mobility ako stoličkový výťah. Už viac ako 40 rokov neutícha naša snaha zmeniť stoličkové výťahy na kus modernej podpornej technológie, aby neboli niečím, čo znepríjemňuje telesné postihnutie.

Hoci sa stále stretávame s obavou zo stigmy spojenej s pomôckami na podporu mobility, nie je to všeobecná mienka. Po všetkých tých rokoch si väčšina užívateľov stoličkových výťahov začala ceniť výhody tejto podpornej pomôcky a ani trochu sa necítia trápne a nehanbia za to, že takú pomôcku majú.

Podľa britskej organizácie Fórum Seniorov si 81 % opýtaných myslí, že spoločnosť začala viac akceptovať pomôcky na podporu mobility. Hoci je pred nami stále dlhá cesta, spoločnosť Stannah zohráva zásadnú úlohu v posúvaní tohto trendu. Už viac ako 40 rokov bojujeme so stigmou spojenou s používaním pomôcok na podporu mobility, najmä medzi staršími ľuďmi predovšetkým preto, lebo má škodlivý vplyv na ich zdravie a pohodu. Sú schopní odložiť rozhodnutie o montáži stoličkového výťahu až o 8 rokov a rozhodnutie, bohužiaľ, prichádza po páde, ktorý viedol k važnému zraneniu alebo práceneschopnosti.

Preto veríme, že hovoriť o pozitívnych modeloch medzi rovesníkmi a vyvíjať vizuálne zaujímavé výrobky nám pomáha pri propagácii a celkovom lepšom prijatí našich stoličkových výťahov a iných typov podporných technológií.

Čo je stoličkový výťah?

Stoličkový výťah doma

 

Ako už napovedá samotný názov, stoličkový výťah je výťah, ktorý dvíha a spúšťa človeka po schodoch, pričom ten sedí na stoličke. To je dôvod, prečo sa nieky nazýva „sedačkový výťah“. V spoločnosti Stannah však veríme, že stoličkový výťah presahuje svoj doslovný význam. Výhody stoličkového výťahu pre ľudí, ktorí majú ťažkosti s chodením po schodoch, sú omnoho väčšie ako len praktickosť. Znamená to tiež zníženie rizika pádov, prináša úľavu pre opotrebované kĺby a taktiež:

  • posilňuje sebaistotu,
  • zvyšuje samostatnosť,
  • poskytuje pokoj na duši pre členov rodiny, pretože vedia, že ich milovaní sú v bezpečí,
  • poskytuje slobodu a možnosť opäť využívať celý domov.

Jednoducho povedané, budete mať viac energie pre krajšie veci v živote!

Spoločnosť Stannah pretvorila typológiu stoličkových výťahov

Stoličkový výťah je len ďalší moderný spotrebič, ktorý si kúpite, aby ste zjednodušili svoj každodenný život, rovnako ako umývačka riadu, práčka či vysávač. Avšak hlavný rozdiel spočíva v tom, že kým starnete, stoličkový výťah dokáže znížiť riziko pádu zo schodov, čo vám prináša pokoj na duši, aký vám žiadny iný spotrebič neprinesie!

Spoločnosť Stannah chce i naďalej prekonávať nevôľu, ktorú môžu pociťovať niektorí ľudia voči nákupu stoličkového výťahu, pretože sa s ním spája stigma a obávajú sa, že ich domov bude pripomínať domov dôchodcov.

Niektorí považujú stoličkový výťah za luxus, ale potom, ako sme videli viac prípadov vážnych zranení následkom pádov, sme viac ako kedykoľvek predtým presvedčení, že stoličkový výťah je potrebou pre každú starnúcu rodinu. Drobné nepríjemnosti ako vybehnúť nahor po zabudnuté veci už nebudú viac problémom! Napadlo vás niekedy, aké jednoduché by bolo vyniesť vypraté prádlo alebo dokonca psa nahor?

Vďaka týmto stránkam sa stoličkový výťah dostáva do bližšieho kontaktu s človekom mimo toho klinického, ktorému sa všetci chceme vyhnúť. Naším zámerom bolo hlavne zbúrať bariéry, a to sa netýka len veľmi starých ľudí. Výrobky spoločnosti Stannah spĺňajú požiadavky náročných moderných zákazníkov a ostanú také aj pre budúce generácie.

Komu môže stoličkový výťah pomôcť?

Komu môže stoličkový výťah pomôcť?

 

Stoličkové výťahy sú pre každého, kto pociťuje rôzne ťažkosti na schodoch. Väčšina užívateľov stoličkových výťahov dokáže chodiť, no môžu trpieť ochoreniami, ktoré im spôsobujú bolesť pri výstupe po schodoch (napríklad opotrebované kolenné kĺby) alebo stavmi, ktoré ovplyvňujú ich rovnováhu, preto sa na schodoch už necítia bezpečne. Predtým si ľudia zvykli montovať stoličkové výťahy len po páde, ale máme čoraz viac zákazníkov, ktorí si ich montujú práve preto, aby pádom zabránili a aby dopriali viac nezávislosti sebe a pokoj na duši svojej rodine.

Hoci rozumieme, čo niektorým ľuďom bráni v ich kúpe, naši zákazníci, ktorí prekonali stigmu nákupu stoličkového výťahu, hovoria, že ich život je omnoho jednoduchší a mnohí povedia, že si ho mali zadovážiť ešte skôr!

V čom sa líši stoličkový výťah spoločnosti Stannah?

V čom sa líši stoličkový výťah spoločnosti Stannah?

 

Každý človek je iný, každý domov je iný. Preto je každý zákazník a každý stoličkový výťah jedinečný! U nás nájdete stoličkový výťah, ktorý sadne každému!

Naše stoličkové výťahy sú jedinečné, pretože boli navrhnuté tak, aby dokonale zapadli do vášho domova. Či už žijete v klasickom alebo modernom dome, alebo máte rovné či točité schodisko, pomôžeme vám nájsť tú správnu stoličku. Pri veľkom výbere čalúnení si naši zákazníci môžu vybrať dokonalý stoličkový výťah pre seba aj svoj domov. Taktiež ponúkame vonkajšie stoličkové výťahy, ktoré môžu skvele dopĺňať vašu záhradu.

Keďže sme na trh uviedli naše stoličkové výťahy už pred 40 rokmi, svoje znalosti využívame na výrobu stoličkových výťahov, ktoré kombinujú prísne zásady konštrukcie, vyberanej estetiky, bezpečnosti a trvácnej hodnoty. Od odevu simulujúceho osteoartritídu, ktorý používame v našom konštrukčnom tíme, cez drevené ozdoby, ktoré ponúkame na našich výrobkoch rady Starla, až po naše snímače v pásoch, sa neustále pokúšame vyvíjať inovatívne prvky, ktoré udržujú naše stoličkové výťahy na technologickej špičke aby zaistili výnimočnú kvalitu. Výsledkom je výroba elegantných, no pevných stoličkových výťahov, ktoré odolajú skúške času.

40 rokov prekonávania stigiem

40 rokov prekonávania stigiem

 

Zatiaľ čo výhody naozaj menia životy, pre niektorých našich zákazníkov bolo najväčším problémom prijať fakt, že potrebujú stoličkový výťah. V skutočnosti mnohí, ktorí potrebujú pomôcky na podporu pohybu, sa boja zaobstarať si ich a znervóznejú už pri myšlienke, že by ich pred niekým iným mali používať.

Používanie pomôcok na podporu mobility sa spája s predstavou starnutia a telesného úpadku, čo stigmatizuje postoje u mnohých. Avšak pre väčšinu našich zákazníkov výhody stoličkových výťahov v udržaní si samostatnosti a kontroly viedlo k pozitívnejšiemu postoju, pretože si uvedomili, že stoličkový výťah sa stáva ich nezávislosťou, slobodou a bezpečím.

Pri akých príznakoch potrebujete stoličkový výťah?

  • Rodinní príslušníci sa obávajú o to, ako chodíte nahor a nadol schodmi,
  • ocitáte sa v nezvyčajných polohách pri stúpaní po schodoch,
  • vychádzanie a schádzanie po schodoch má negatívny vplyv na úroveň vašej energie po zvyšok dň

Po montáži stoličkového výťahu si môžete začať užívať každý deň a čo je najdôležitejšie, zlepší sa celková kvalita vášho života. Ak zvážite kúpu stoličkového výťahu skôr, budete si môcť užívať výhody po mnohé roky, ktoré vás čakajú.

Ako spoločnosť Stannah budeme neustále myslieť na našich zákazníkov ako na ľudí, ktorí čoraz viac myslia na značku a dizajn, chcú si svoju individualitu presadzovať čoraz viac a vytvoriť si pozitívny vzťah k starnutiu, aby si mohli naplno užívať technológie, ktoré majú k dispozícii.

Súvisiace články