Stoličkové výťahy pre rovné alebo točité schody

Ktorý typ stoličkového výťahu je pre vás ten správny?

Odpoveď možno nie je taká jednoduchá, ako sa zdá, preto si pozorne prečítajte tohto praktického sprievodcu nákupom. V spoločnosti Stannah vyrábame stoličkové výťahy na rovné aj točité schodiská na mieru pre vás a vašu domácnosť. Veľký rozdiel medzi nimi je koľajnica.

ČÍTAŤ ĎALEJ

Rovné schodisko bude potrebovať rovnú koľajnicu a schodisko s otáčkami, zakriveniami alebo odpočívadlom bude potrebovať točitú koľajnicu. Každé schodisko je iné, preto každý stoličkový výťah musí byť upravený tak, aby vyhovoval vašim individuálnym potrebám.

Počas osobnej konzultácie u vás doma náš konzultant presne zmeria vaše schodisko a prediskutuje s vami vaše možnosti. Nemusí to byť také jednoduché, ako sa zdá, pretože sa musíme pozrieť na dvere, radiátory, parapety a na miesto, kde bude uložená stolička, keď ju práve nepoužívate.

Nemusíte sa však obávať. Stoličky všetkých našich modelov sa úhľadne sklopia, takže nezaberú takmer žiadne miesto.

Veľkým rozdielom medzi modelmi stoličkových výťahov pre rovné schodiská a modelmi pre točité schodiská je koľajnica.

Na to, aby ste sa dostali za roh, potrebujete špeciálnu koľajnicu, ktorá sa zatáča v presne rovnakom uhle ako vaše schodisko, aby úplne presne zapasovala (a zaberala na schodisku menej miesta). Či už sú vaše schody točité, špirálové alebo majú uprostred odpočívadlo, budete potrebovať stoličkový výťah pre točité schodisko, ktorý vás vyvezie až hore.

Jediné, čo potrebujete, ak chcete stoličkový výťah pre rovné schody, je schodisko bez otáčok alebo zakrivení a odpočívadlo v hornej a dolnej časti schodiska, ktoré bude znamenať, že môžete bezpečne nasadnúť na stoličku výťahu a takisto bezpečne z nej vystúpiť.

V prípade rovných aj točitých koľajníc sa koľajnica pripevňuje na vaše schody, nie na stenu. Nezáleží na tom, z čoho sú vaše schody vyrobené: z kovu, betónu, sadry alebo dlaždíc, váš stoličkový výťah na ne budeme môcť upevniť pre maximálnu bezpečnosť. A najlepšie na tom je, že sa nekonajú žiadne stavebné práce. Vyvŕtajú sa malé otvory do vašich schodov pre upevnenie oporných nožičiek a je to vybavené.

Stoličkové výťahy pre rovné schodiská

Vaše strmé schody by sa mohli javiť ako neprekonateľný problém. Dobrou správou je, vďaka našim stoličkovým výťahom pre rovné schodiská, sa vaše schodisko stane opäť používateľným.

Rovné schodiská sú tie, ktoré sa netočia, nie sú zakrivené a nemajú podesty. Ak máte vo svojom dome iba jedno rameno schodov, stoličkový výťah pre priame schodisko je presne to, čo potrebujete, aby ste opäť mohli svoje schodisko využívať. Musíme sa iba uistiť, že máte dostatočne veľké odpočívadlo v hornej a dolnej časti schodov, aby ste si mohli bezpečne sadať na stoličku a vysadať z nej, potom už máte od nás zelenú. Naši obchodní poradcovia vás sprevádzajú celým procesom počas bezplatnej konzultácie u vás doma, takže keď odídu, už nebudete mať žiadne pochybnosti o tom, ktorý stoličkový výťah je pre vás ten pravý.

Naše koľajnice sú nenápadné a kompaktné. Znamená to, že ostatní ľudia majú stále priestor, aby mohli pohodlne používať schody a vďaka svojmu novému stoličkovému výťahu to môžete robiť tiež .

Z čoho sú vyrobené koľajnice?

Naše priame koľajnice sú vyrobené z hliníka a dodávajú sa v rôznych prevedeniach, aby vyhoveli vášmu vkusu.

Stoličkové výťahy pre točité schodiská

Keďže všetky domy sú rôzne a každé schodisko je iné, v prípade, že má vaše schodisko zakrivenie, musíme ho presne zmerať. Vaše schodisko:

  • má medzipodestu (s dvomi ramenami schodov, ktoré sú k sebe paralelné)
  • je „vejárové“ (dve ramená schodov sú v uhle menšom ako 90°)
  • má medzipodestu (s dvomi ramenami schodov, ktoré sú k sebe v uhle 90°)
  • je špirálové

pokiaľ dokážeme odmerať uhol zakrivenia, môžeme naň prispôsobiť stoličkových výťah.

Pretože je každý stoličkový výťah vyrobený na mieru, aby dokonale pasoval na vaše schody, musí byť na mieru vyrobená aj koľajnica. Znamená to, že možno budete musieť počkať o niečo dlhšie, kým sa váš výťah vyrobí a namontuje, ale to je jediný spôsob, ako zaručiť, že máte dokonalý stoličkový výťah, ktorý vyhovuje vašim potrebám. A viete, že bol vyrobený s ohľadom na vás.

Kde sa koľajnice vyrábajú?

Vo chvíli, keď si objednáte stoličkový výťah na vaše točité schodisko, nákres vašich schodov sa odošle do nášho vlastného závodu na výrobu koľajníc pre stoličkové výťahy, kde inžinieri spoločnosti Stannah začnú vyrábať vašu koľajnicu. Na štítku uvidia vaše meno a krajinu, z ktorej pochádzate, takže presne vedia, kam smeruje ich vlastnoručná práca. Vedia, že ich práca zlepšuje životy ľudí na celom svete, takže z každej koľajnice urobia svoje najlepšie dielo, pričom sa uistia, že je tak bezpečná, ako len môže byť.

Naše stoličkové výťahy sú vyrábané s ohľadom na vás. Vieme, že rozdelením koľajníc na čo najmenší počet úsekov, bude pre vás jazda výťahom plynulejšia. Menej spojov, menej otrasov, vyššia bezpečnosť.

Ako si môžem byť istý, že môj stoličkový výťah presne sadne na moje schodisko?

Pred tým, ako každý jeden stoličkový výťah opusti náš závod, sa testuje, aby sa zaistilo, že sa bude plynule pohybovať z pravého horného rohu schodiska až úplne nadol a potom opäť nahor. Každý kúsok stoličkového výťahu je dôkladne kontrolovaný, keby sa teda objavila aj najmenšia chyba, odošle sa späť technikom, aby ho mohli opraviť. Zostaví sa model vašich schodov s presne rovnakými rozmermi a nasadí sa na ne váš stoličkový výťah, takže predtým, ako sa naši montéri dostanú k vám domov, vieme, že váš schodiskový výťah bude úplne dokonalý.

Čo ak je moje schodisko príliš dlhé pre stoličkový výťah pre točité schodisko?

Naše točité koľajnice môžu byť vyrobené v oveľa dlhšom prevedení, než tie rovné. Najdlhšie koľajnice, ktoré sme doteraz vyrobili sú dlhé 72 metrov, ale neznamená to, že nedokážeme vyrobiť ešte dlhšie.

Aj keby ste žili v majáku alebo na zámku, mohli by sme vyrobiť stoličkový výťah, ktorý by sa vášmu domovu prispôsobil.

Vaša cesta k tomu, aby ste získali späť celý svoj dom začína jedným telefonátom. Keď vytočíte naše číslo, vaša sloboda je už na dosah. Delia vás od nej len tri rýchle kroky. Zavolajte nám hneď teraz, a budete mať za sebou prvý krok.

Vyžiadajte si cenovú ponuku zdarma