10 najväčších výhod stoličkových výťahov, ktoré zmenia váš život

Napísal(a) Stannah

10 najväčších výhod stoličkových výťahov, ktoré zmenia váš život

Udržiavanie aktívnejšieho a nezávislejšieho života je každodennou výzvou pre mnohých ľudí, ktorí majú problémy s pohyblivosťou. Túto výzvu však možno prekonať správnym riešením mobility.

Stoličkové výťahy sú dnes jedným z najpraktickejších a najefektívnejších riešení. Toto vybavenie pre mobilitu je navrhnuté tak, aby pomohlo seniorom a ľuďom s pohybovými problémami prekonať bariéru dostupnosti, ktorú schody predstavujú v ich každodennom živote.

Získajte viac informácii o 10 najväčších výhodách stoličkových výťahov a o tom, prečo je toto vybavenie pre mobilitu jednou z najlepších volieb, ktorá vám prinesie aktívnejší a plnohodnotnejší život.

1. Zlepšená mobilita a väčšia nezávislosť

Stoličkový výťah prináša viac, než len možnosť odviezť vás hore a dole schodmi. Je mimoriadne účinným a bezpečným spôsobom, ako ostať nezávislým, či už je váš problém s mobilitou dočasný alebo permanentný. 

Pokiaľ ste už niekedy potrebovali pomoc s každodennými úkonmi, potom určite viete, aké je dôležité znovu získať svoju nezávislosť a udržať si ju. 

Ak máte stoličkový výťah a zabudnete si v spálni alebo obývačke okuliare či obľúbenú knihu, stoličkový výťah vás pohodlne odvezie hore a dole schodmi, a navyše bezpečne, takže sa už nemusíte báť, že na schodoch spadnete. 

Stoličkový výťah vám nielenže vráti nezávislosť vo vnútri domu, môže byť tiež vynikajúcim riešením, ako prekonať váš strach z používania schodov vonku. 

Predstavte si, že môžete bezpečne používať vonkajšie schody a vychádzať z domu úplne bez strachu. Predstavte si, že môžete chodiť do práce, na prechádzku, do parku alebo na stretnutia s priateľmi bez obáv, pretože vďaka stoličkovému výťahu už schody nie sú vo vašom živote žiadnym problémom. 

Stoličkový výťah, či už pre vnútorné alebo vonkajšie schodiská, vám to všetko zaručí, a k tomu ešte oveľa viac.

2. Väčšia bezpečnosť pre vás a vašich blízkych

najväčších výhod stoličkových výťahov, ktoré zmenia váš život

S postupujúcim vekom máme väčšiu tendenciu strácať rovnováhu. Aj z tohto dôvodu je nevyhnutné udržiavať si aktívny život a zamerať sa na prevenciu nehôd a zranení.

Avšak zostať aktívnym neznamená riskovať svoju bezpečnosť na ceste hore a dole schodmi s vedomím, že váš zmysel pre rovnováhu už nie je taký dobrý, ako kedysi.

Práve preto by ste si mali zvoliť také riešenie mobility, ktoré ponúka maximálnu stabilitu pri používaní schodov. Naše stoličkové výťahy sa vyznačujú prvotriednou kvalitou a funkciami zaručujúcimi úplné pohodlie a bezpečnosť, ako napríklad:

Vytáčanie sedačky

Nastupovanie a vystupovanie zo stoličkového výťahu na vrchu schodiska je jednoduchšie vďaka vytáčaniu sedačky. Otočný mechanizmus umožňuje otočiť sedačku smerom k podeste a bezpečne vystúpiť.

Opierky na ruky 

Opierky na ruky vám pri používaní stoličkového výťahu nielenže prinášajú pohodlie, ale môžete sa o ne aj oprieť, keď vstávate alebo si sadáte na sedačku stoličkového výťahu.

Bezpečnostný pás 

Ľahko sa používa, dokonca aj ľuďom, ktorých prsty sú postihnuté artritídou. Je to ďalší prvok, ktorý vám prináša bezpečnosť a pohodlie pri ceste hore a dolu schodmi na stoličkovom výťahu.

Bezpečnostné senzory 

Naše stoličkové výťahy sú vybavené pokročilými bezpečnostnými snímačmi, ktoré stoličkový výťah okamžite zastavia, ak na schodisku zaznamenajú akúkoľvek prekážku.

3.  Jednoduché používanie

Jednoduché používanie

Poslaním spoločnosti Stannah je uľahčiť vám život a poskytnúť vám najlepšie riešenia mobility. Na rozdiel od iných technológií sú naše stoličkové výťahy navrhnuté tak, aby boli intuitívne a veľmi jednoducho používateľné.

Na zapnutie stoličkového výťahu stačí jednoducho stlačiť ovládač na opierke na ruku. Ak je naopak stoličkový výťah zaparkovaný na inom poschodí, môžete ho privolať niektorým z ovládačov na stene a stoličkový výťah sa presunie až k vám.

Ak používate invalidný vozík a máte pochybnosti, či je stoličkový výťah pre vás tou správnou voľbou, naši odborníci na mobilitu vám môžu pomôcť vybrať riešenie, ktoré najlepšie vyhovuje vašim potrebám mobility.

4. Úsporné a udržateľné riešenie 

Ak sa chodenie po schodoch pre vás stalo skutočnou nočnou morou, možno ste už začali uvažovať o tom, že sa budete musieť presťahovať. Existujú však cenovo výhodnejšie možnosti, ktoré vám pomôžu obísť problém s používaním schodov.

Rozhodnúť sa pre stoličkový výťah znamená, že sa nemusíte obávať o: 

  • finančný dopad spôsobený kúpou novej nehnuteľnosti
  • alebo vysokým nájomným
  • alebo zvykaním si na úplne nové bydlisko

Vďaka stoličkovému výťahu môžete zostať vo svojom vlastnom dome, vo svojom vlastnom prostredí, obklopení všetkým, čo je vám známe a čo vám prináša pohodlie a radosť.

Počas bezplatného posúdenia schodov u vás doma naši odborníci na mobilitu odmerajú vaše schody   a zhodnotia vaše potreby mobility. 

Nakoniec vám dodáme bezplatnú cenovú ponuku priamo na mieste, ako aj informácie o všetkých dostupných možnostiach financovania, exkluzívnych akciách a štátnych dotáciách, na ktoré by ste mohli mať nárok.

Moderné stoličkové výťahy sú energeticky úspornejšie ako kedykoľvek predtým – ďalšia výhoda, vďaka ktorej je toto mobilné vybavenie ekonomicky výhodnejšie v porovnaní s alternatívami, ako je sťahovanie sa do nového domu alebo dokonca opatrovateľského ústavu.

Každodenné prevádzkové náklady na stoličkový výťah sú veľmi nízke, dajú sa porovnať napríklad s varnou kanvicou alebo mikrovlnnou rúrou. Nemusíte s obavami počítať, koľkokrát použijete stoličkový výťah, lebo sa bojíte, že váš účet za energiu náhle prudko vzrastie, pretože sa tak nestane.

Všetky naše stoličkové výťahy sú vybavené nabíjateľnými batériami. To znamená, že sa nabíjajú automaticky, keď je stoličkový výťah na vrchu alebo na spodku schodiska, čo z nich robí vysoko energeticky úsporné zariadenia.

V prípade stoličkových výťahov pre priame schodiská sa batérie nabíjajú aj počas pohybu medzi poschodiami.

Pokiaľ dôjde k výpadku elektrického prúdu môžete ešte absolvovať 15 až 20 jázd hore a dolu schodmi. Máte vždy istotu, že nikdy nezostanete zaseknutí v strede schodiska alebo na jednom poschodí.

5. Ostanete bývať vo vlastnom dome

Doma je len doma. Náš domov, to je náš bezpečný prístav, kde máme tie najkrajšie spomienky. V dome sa však môže nachádzať veľa architektonických prekážok. 

Ak chcú ľudia, ktorí majú problémy s mobilitou, viesť aktívnejší a plnohodnotnejší život, prekonanie týchto prekážok je nevyhnutnosťou.

Stoličkové výťahy sú vynikajúcim riešením, ako si užiť svoj domov so všetkým pohodlím a bezpečnosťou, ktoré si zaslúžite. Keď sa s nami skontaktujete, pomôžeme vám nájsť stoličkový výťah, ktorý vám pomôže znovu získať nezávislosť a zostať vo svojom vlastnom dome, nech už si vyberiete nový či repasovaný stoličkový výťah alebo zapožičanie stoličkového výťahu.

6. Stoličkové výťahy vyhovejú vám aj vášmu domovu

Stoličkové výťahy vyhovejú vám aj vášmu domovu

Každý dom je jedinečný, a rovnako aj každé schodisko. Keď vám odporučíme stoličkový výťah, robíme to s istotou, že toto riešenie mobility splní všetky vaše potreby pre mobilitu a dokonale sa prispôsobí vašim schodom. 

Ďalšou veľkou výhodou výberu stoličkového výťahu ako riešenia mobility je, že ho môžete prispôsobiť zariadeniu vášho domova. Spoločnosť Stannah prináša širokú škálu povrchových úprav a čalúnenia, takže si svoj stoličkový výťah môžete prispôsobiť tak, aby vyhovoval vašim preferenciám.

7. Nadčasové riešenie 

Stoličkový výťah je vynikajúcou investíciou do bezpečnosti vášho domu a do budúcnosti, kde strach z pádu zo schodov už nebude prekážkou, ktorá by bránila plnohodnotnému životu. 

Všetky naše riešenia mobility sú vysoko odolné, takže budú vždy dobrou voľbou. Navyše, vďaka možnosti jednoduchého sklopenia opierky na nohy, opierky na ruky a sedadla zostanú schody voľné pre tých, ktorí ich chcú naďalej používať.

8. Rýchla a efektívna inštalácia 

Inštalácia stoličkového výťahu je tak rýchla a efektívna, ako je to len možné, aby nenarušila váš každodenný život. Nech už sú vaše schody rovné alebo točité, vyrobené z dreva, kameňa alebo iného materiálu, nebudú potrebné žiadne stavebné úpravy. 

Za normálnych podmienok môže náš technický tím nainštalovať váš stoličkový výťah za menej ako jeden deň. Inštalácia je úplne bezplatná. Na konci inštalácie stoličkového výťahu na vás nečakajú žiadne dodatočné náklady ani prekvapenia.

Cena, ktorú vám oznámia odborníci na mobilitu pri posúdení schodov, je to jediné, čo budete musieť zaplatiť, keď bude váš stoličkový výťah nainštalovaný a pripravený na použitie. 

Po inštalácii si nemusíte robiť starosti s uprataním miestnosti. Naši technici vyčistia celý priestor okolo stoličkového výťahu, aby bolo pred ich odchodom všetko upratané a čisté.

Pre väčší pocit istoty bude náš technický tím považovať inštaláciu za dokončenú až po otestovaní zariadenia a uistení sa, že sa pri používaní stoličkového výťahu budete cítiť pohodlne a bezpečne.

9. Šetrite si energiu na to, čo milujete

Ak si chceme užívať plnohodnotnejší život, musíme si nájsť čas a energiu na veci, ktoré máme najradšej.

Činnosti, ako je záhradkárčenie, plávanie alebo dokonca prechádzka s vnúčatami, môžu byť vďaka stoličkovému výťahu oveľa jednoduchšie. Zaujíma vás, ako je to možné? Porozmýšľajte nad tým:

Keďže na cestu hore a dole schodmi môžete použiť stoličkový výťah, vaše kolená, boky a chrbát nebudú trpieť nadmernou námahou. Budete sa tak cítiť menej unavení a môžete sa sústrediť na iné aktivity.

Aj jediný pád zo schodov môže mať vážny dopad na vašu mobilitu. Avšak stoličkový výťah vám môže pomôcť eliminovať riziko pádu zo schodov.

10. Nadštandardná záruka a popredajný servis

Keď si vyberiete stoličkový výťah, investujete do riešenia mobility, ktoré vám vráti nezávislosť a pomôže vám dosiahnuť lepšiu kvalitu života.

Všetky naše stoličkové výťahy sa dodávajú s 5-ročnou zárukou a efektívnym pohotovostným servisom, aby sme sa uistili, že budeme stáť pri vás, nech sa stane čokoľvek.

Výberom spoločnosti Stannah vkladáte svoju dôveru do globálnej spoločnosti, ktorá už nainštalovala viac ako 750 000 stoličkových výťahov po celom svete a ktorá je súčasťou zdvíhacieho priemyslu už viac ako 150 rokov.

Sme nesmierne hrdí na služby, ktoré ponúkame všetkým našim zákazníkom a ktoré znamenajú oveľa viac než inštaláciu nášho zariadenia. Naši odborníci na mobilitu, zákaznícky servis a špecializovaní technici sú vám k dispozícii, aby odpovedali na všetky vaše otázky a pomohli vám so všetkým, čo potrebujete.

Každý si zaslúži cítiť sa vo svojom vlastnom dome bezpečne, bez ohľadu na problémy s mobilitou. Preto usilovne pracujeme na vývoji najlepších riešení mobility, ktoré budú vyhovovať vašim potrebám.

Vždy sme tu pre vás, pripravení pomôcť vám nájsť správne riešenie, ktoré vám pomôže viesť nezávislejší a šťastnejší život. Kontaktujte nás a zistite, čo všetko môžeme urobiť pre vás a vašich najbližších.

Súvisiace články