Je možné stoličkové výťahy namontovať na každé schody? Tu nájdete všetky informácie!

Napísal(a) Stannah

Je možné stoličkové výťahy namontovať na každé schody?

Odpoveď je „Áno”. Aj keď má stoličkový výťah jedinečné vlastnosti, vždy je možné nájsť stoličkový výťah vhodný pre vaše schody.

Určite to nie je neprekonateľná výzva. V dnešnom článku zistíte prečo.

Je možné stoličkové výťahy namontovať na každé schodisko?

Áno. Vo väčšine prípadov sú stoličkové výťahy navrhnuté tak, aby boli vhodné pre rôzne typy schodov.

Nech už je dizajn vašich schodov akýkoľvek, či už majú väčšie alebo menšie podesty, existujú výťahy na rovné, točité a vonkajšie schodiská, ktoré dokážu splniť vaše potreby v oblasti mobility a prispôsobiť sa tvaru vašich schodov.

Spoločnosť Stannah vyrába stoličkové výťahy na mieru a vďaka tomu sa jednoducho prispôsobia rôznym priestorom a schodom.

Prečo je možné stoličkový výťah namontovať na každé schodisko?

Genialita dizajnu stoličkového výťahu spočíva v jeho prispôsobivosti: modely stoličkových výťahov je možné do veľkej miery prispôsobiť – upraviť sa môže výška i šírka stoličkového výťahu, ako aj koľajnica.

Koľajnica, po ktorej sa stolička pohybuje, je tiež vyrobená na mieru, aby sa zmestila do želaného priestoru, a pritom bez kompromisov v oblasti potrieb všetkých osôb so zníženou mobilitou.

Pozrime sa bližšie na niektoré komponenty, aby sme si vysvetlili, ako dokážu ovplyvniť schopnosť stoličkového výťahu prispôsobiť sa schodisku.

Rôzne typy stoličkových výťahov

Rôzne typy stoličkových výťahov

S cieľom prispôsobiť sa rôznym priestorom existujú tri typy stoličkových výťahov:

Typy koľajníc pre rôzne stoličkové výťahy

Koľajnice môžu byť rovné, točité a modulárne. Uprednostnenie daného typu koľajnice pred iným bude vždy závisieť od dizajnu vášho schodiska.

Práve preto musí byť koľajnica vyrobená na mieru. Dokonale sa tak prispôsobí schodisku a zaručí, že cesta hore a dole schodmi bude čo najpohodlnejšia a najplynulejšia.

Rozmery stoličkového výťahu

Stoličkové výťahy môžu mať rôzne rozmery Také, ktoré vyhovujú priestoru, kde bude stoličkový výťah namontovaný.

Stoličkový výťah pre točité schodiská bude mať iné rozmery ako výťah pre rovné schodiská alebo vonkajšie schodiská, pretože schodisko, na ktoré ho namontujeme, bude mať samozrejme tiež iný dizajn; napríklad točité schody môžu obsahovať medzipodesty.

Sú stoličkové výťahy vyrobené na mieru?

Áno. Vo väčšine prípadov sú stoličkové výťahy vyrobené na mieru. Odborníci na mobilitu v spoločnosti Stannah sú plne pripravení pomôcť vám nájsť stoličkový výťah správnych rozmerov, ktorý sa prispôsobí vašim potrebám a samozrejme vašej domácnosti. Kreatívny svet stojaci za schodiskovými výťahmi Stannah je dôkazom nášho záväzku ku kvalite a precíznosti. Práve preto, keď sa rozhodnete kúpiť si stoličkový výťah, je mimoriadne dôležité dať si schody odmerať a posúdiť profesionálom.

Náš odborník na mobilitu vaše schody odmeria a vykoná fotometrickú analýzu vášho schodiska. Táto analýza zaručí, že váš stoličkový výťah a jeho koľajnica sú vyrobené presne pre rozmery vášho schodiska.

Potom náš tím inžinierov navrhne a vyrobí stoličkový výťah, ktorý sa dokonale začlení do vašej domácnosti a pomôže vám cítiť sa pri používaní schodov bezpečnejšie.

Dokáže stoličkový výťah obísť rohy?

Dokáže stoličkový výťah obísť rohy?

Áno. Ak je to potrebné, stoličkové výťahy sú pripravené obísť rohy na podestách, a to na vrchnej i spodnej časti schodov.

Hlavným cieľom je zabezpečiť, aby ste sa pri sedení a vstávaní zo stoličky cítili bezpečne a pohodlne.

V závislosti od tvaru a rohov schodiska bude koľajnica umiestnená trošku ďalej od steny (približne 15 cm).

To ponecháva dostatok priestoru pre všetkých ostatných, aby mohli používať schody, keď sa stoličkový výťah nepoužíva.

Stoličkové výťahy nielenže dokážu obísť rohy, majú tiež ďalšie vlastnosti, ktoré prinášajú dodatočné pohodlie a bezpečnosť, ako je zasúvateľná koľajnica, ktorá sa dá vyklopiť smerom nahor, a uvolniť tak priestor v spodnej časti schodiska.

Dá sa koľajnica stoličkového výťahu skrátiť?

Áno. To však bude závisieť od okolností a dôvodov, pre ktoré sa tak rozhodnete.

Ak je váš stoličkový výťah vyrobený na mieru, rozmer koľajnice by už mal byť dokonale prispôsobený vašim schodom.

Skrátenie koľajnice stoličkového výťahu je rozhodnutie, ktoré by sa malo ponechať na tím inžinierov poverený výrobou vášho stoličkového výťahu.

Aj vďaka rozmerom poskytnutým odborníkom na mobilitu počas obhliadky schodiska budú inžinieri vedieť, aké je najlepšie rozhodnutie.

Ak zvažujete kúpu stoličkového výťahu z druhej ruky a zistíte, že koľajnicu treba skrátiť, nikdy by ste to nemali robiť bez toho, aby ste sa poradili s technickým tímom, ktorý sa na stoličkové výťahy špecializuje.

Keďže stoličkové výťahy sú zvyčajne vyrobené na mieru, pri inštalácii stoličkového výťahu z druhej ruky sa musíte uistiť, že boli dodržané všetky bezpečnostné postupy, a že koľajnica a ostatné komponenty stoličkového výťahu sú správne namontované.

Aké sú predpoklady na namontovanie stoličkového výťahu?

Jednou zo základných požiadaviek pri inštalácii stoličkového výťahu je vybrať si spoľahlivú spoločnosť, ktorá vám poskytne plnú podporu od prvého kontaktu až po samotnú inštaláciu stoličkového výťahu.

Odborníci na mobilitu spoločnosti Stannah dôkladne posúdia priestor, kde chcete stoličkový výťah nainštalovať, aby zaistili, že spĺňa všetky potrebné požiadavky.

Tieto požiadavky sú okrem iného:

Prístup k elektrickej zásuvke

Stoličkové výťahy sú napájané batériou. Z tohto dôvodu by mali byť vždy pripojené k zásuvke, aby sa zabezpečilo správne nabitie batérií.

V prípade výpadku prúdu sa stoličkový výťah bude spoliehať na svoje batérie, aby mohol pokračovať v jazde a zaistí, že nikdy nezostanete uviaznutí uprostred schodov alebo na jednom poschodí domu.

Minimálna šírka schodiska

Minimálna šírka schodiska na inštaláciu stoličkového výťahu sa pohybuje od 66,8 cm do 67,9 cm. Tieto čísla sa však môžu meniť v závislosti od tvaru schodov, t. j. či sú vaše schody točité alebo rovné, vo vnútri alebo vonku.

Tieto merania tiež zaistia, že váš stoličkový výťah bude mať minimálny priestor potrebný na to, aby sa mohol úplne bezpečne presunúť na poschodie.

Svetlá výška na vrchu schodiska

Pokiaľ ide o vrch schodiska, neexistuje štandardný rozmer pre svetlú výšku.
Avšak počas obhliadky schodov odborníci na mobilitu spoločnosti Stannah potvrdia, že na vrchu schodov je dosť miesta, aby ste mohli bezpečne nastúpiť a vystúpiť zo stoličky.

Záver

Stoličkové výťahy je možné namontovať na takmer každý typ schodiska.

Napriek tomu si namontovanie stoličkového výťahu tiež vyžaduje predchádzajúce posúdenie špecialistom na mobilitu, aby sa zaručilo, že riešenie, ktoré ste si zvolili, je to, ktoré najlepšie poslúži vašim potrebám a priestorovým podmienkam.

Nech už je tvar vášho schodiska akýkoľvek, v spoločnosti Stannah, navrhujeme riešenia na mieru pre každého zákazníka, vrátane personalizovaných možností pre funkcie stoličky až po koľajnice vybrané pre váš stoličkový výťah.

Naším cieľom je pomôcť vám znovu získať nezávislosť a slobodu pohybu v dome, ktorý milujete. Budete tak môcť opäť používať schody a bezpečne a samostatne sa dostať do všetkých miestností vo vašej domácnosti.

Súvisiace články