Ktorý stoličkový výťah je pre mňa najvhodnejší?

Každý človek aj každý dom je iný. A preto je iný aj každý stoličkový výťah.

Stoličkové výťahy Stannah sú vyrábané presne pre vás a pre váš dom. Stoličkové výťahy vyrábame už vyše 40 rokov, takže sme sa o nich veľa naučili. To znamená, že poznáme spôsoby, ako vám môžeme pomôcť cítiť sa bezpečnejšie a pohodlnejšie vo vašom vlastnom dome.

Správny stoličkový výťah vám umožní zbaviť sa strachu z používania schodov. Zbaví vás tejto prekážky a vráti vám nezávislosť, v ktorú ste už nedúfali.

Všetko, čo musíte urobiť, je rozhodnúť sa, čo chcete a čo potrebujete a zistiť, čo z našej ponuky zodpovedá vašim želaniam a potrebám. Je to jednoduchšie ako to vyzerá. Jeden z našich špecialistov je pripravený navštíviť vás, aby vám pomohol vypracovať každý detail.

Medzitým môžete začať premýšľať o niektorých faktoroch, aby ste získali predstavu o tom, čo je pre vás najlepšie.

Premyslite si, čo potrebujete pre seba

Prečo sa pre vás schody stali problémom?

Je to kvôli nedostatku energie? Kvôli kolenám? Kvôli srdcu? Kvôli strachu z pádu?

Odpoveď na túto otázku pomôže nášmu špecialistovi poradiť vám, ktorá stolička vám bude najviac vyhovovať. Ak problém s pohyblivosťou postihuje vaše kolená, možno by bolo najlepšie vyvýšené sedadlo, ako je náš Sadler. Môžete naň preniesť celú svoju váhu, takže je šetrný ku kolenám, ale tiež vás nenechá sadnúťsi úplne. Je to oveľa ľahšie ako nasadať a vysadať.

Ak chcete sedací priestor navyše, možno je pre vás správnou voľbou Siena – prichádza v 2 šírkach. Siena môže byť tiež dobrou voľbou, ak máte problémy so stabilitou pri vstávaní a sadaní si, pretože jej dlhšie lakťové opierky vám ponúkajú ďalšiu oporu pri nasadaní a vysadaní zo stoličky.

Porozmýšľajte nad tým, čo by vás prinútilo cítiť sa najbezpečnejšie a čomu najviac dôverujete. Je to väčšia opierka na nohy pre lepšie držanie nôh?

Rezervovanie osobnej konzultácie u vás doma je jednoduché, stačí nám hneď zavolať. Náš konzultant sa rýchlo dostaví k vám domov a položí vám správne otázky, aby ste zistili, čo pre vás bude fungovať najlepšie. Skôr ako sa nazdáte, váš stoličkový výťah bude namontovaný a vy nebudete vedieť, ako ste mohli žiť bez neho.

Premyslite si, čo potrebujete pre vašu domácnosť

Každé schodisko je iné. Ako určite chápete, vlastnosti vášho schodiska sú veľmi dôležitým faktorom pri výbere toho správneho stoličkového výťahu. Ak sa chcete rozhodnúť, aký typ výťahu potrebujete, začnite uvažovať o týchto otázkach:

  • Nachádza sa uprostred schodiska odpočívadlo?
  • Koľko schodov má schodisko?
  • Sú vaše schody rovné alebo točité?
  • Stoja v ceste nejaké prekážky?
  • Máte viac ako jedno rameno schodiska?
  • Kde bude bývať stolička, keď sa práve nepoužíva?
  • Na ktorej strane schodov by mal byť namontovaný stoličkový výťah?

Náš konzultant vám pomôže odpovedať na všetky otázky, na ktoré nemáte jasnú odpoveď. Odmeria vaše schody od hora dole, aby vypracoval najlepšie riešenia.

Začnite si všímať vaše schodisko a premýšľajte o tom, čo by pre vás bolo najlepšie. Počas konzultácie u vás doma sa s vami náš poradca porozpráva o tom, čo bude podľa neho fungovať najlepšie. Potom môžete spoločne rozhodnúť, čo vyhovuje vašim želaniam a potrebám.

Potrebujete vonkajší alebo vnútorný stoličkový výťah?

Je to viac ako jedno rameno schodiska?

Potrebujete pravidelný prístup do podkrovia?

Chcete sa dostať aj do suterénu?

Žijete v dome s niekoľkými schodiskami?

Prvým krokom je rozhodnúť sa odkiaľ a pokiaľ bude stoličkový výťah viesť. Vaším ďalším krokom sú otázky:

Kadiaľ povedie koľajnica?

Chcete ju pri stene?

Alebo vedľa zábradlia?

Potrebujú iní ľudia prístup k zábradliu, aby sa cítili bezpečnejšie? Ak áno, koľajnica na opačnej strane schodov by im v tom pomohla. Stoličkové výťahy sa montujú na vaše schody, nie na stenu, takže ich môžete umiestniť na jednu alebo druhú stranu.

Koľajnice stoličkových výťahov sú kompaktné. Nezatarasia vaše schody, takže ich ostatní ľudia môžu pohodlne používať. Každá stolička, ktorú vyrobíme, sa dá úhľadne poskladať, takže si nevyberáte medzi stoličkovým výťahom a schodmi, budete mať oboje.

Kde bude bývať stolička, keď sa práve nepoužíva?

Je na vrchu alebo na spodku schodov odpočívadlo? Chcete, aby vám stolička nezavadzala?

Nechať stoličku  za rohom môže byť pre vás zaujímavé v prípade, ak sú vaše schody úzke a nechcete, aby stolička zaberala príliš veľa miesta.

Čo ak sú v ceste dvere?

Žiaden problém. Keď váš stoličkový výťah nepoužívate, naša výsuvná koľajnica sa vyklopí. Znamená to, že ak sú dvere priamo v hornej alebo dolnej časti schodov, môžete stoličkový výťah  namontovať a dvere stále používať. Keď sa stoličkový výťah začne pohybovať, koľajnica sa automaticky sklopí, takže nie je potrebné žiadne zdvíhanie.

Spôsob, akým naša výsuvná koľajnica robí naše schodiskové výťahy ešte viac prispôsobivými a umožňuje nám dať vám ešte viac možností.

Ako je možné, že stoličkový výťah je vyrobený presne pre vaše potreby?

Každú časť stoličkového výťahu, od koľajnice až po typ stoličky, môžeme zmeniť tak, aby vám lepšie vyhovovala. Ak sú vaše schody rovné, na milimeter presne vám vyrežeme rovnú koľajnicu, aby presne sadla na vaše schody. Ak sú točité, koľajnicu ohneme tak, aby obopínala každú krivku.

Potom si budete môcť vybrať stoličku, ktorá presne sadne na koľajnicu. Chcete mať na stoličke dlhšie lakťové opierky? Širšie sedadlo? Vyvýšené sedadlo? Širokú škálu čalúnenia? Širšiu podložku pod nohy alebo podložku pod nohy naklonenú doľava alebo doprava?

Naši konzultanti sú špeciálne vyškolení, aby zistili, ktorý stoličkový výťah je pre vás a váš dom vhodný. Začnite rozmýšľať nad tým, čo by sa vám páčilo, ale zvážte ich rady. Vedia, ako vám môžu pomôcť znovu získať prístup k celému vášmu domu, bezpečne a pohodlne.