Sprievodca údržbou stoličkového výťahu: jednoduché spôsoby údržby a čistenia stoličkového výťahu

Napísal(a) Stannah

Údržba stoličkového výťahu je nevyhnutná, aby ste zabezpečili, že vaše zariadenie ostane v plnom prevádzkovom stave po dlhé roky. Viete však, ako čistiť a udržiavať stoličkový výťah? A viete, ako dlho stoličkový výťah obvykle vydrží?

Kvalita zariadení spoločnosti Stannah v kombinácii s preventívnu údržbou pomôže predĺžiť životnosť vášho zariadenia. Údržba stoličkového výťahu je pomerne jednoduchá. Zvládne to každý – vy, príbuzný alebo blízky priateľ.

Zistite viac o tom, prečo je dôležité udržiavať stoličkový výťah a aké kroky môžete podniknúť, aby ste ju vykonávali správne.

Viete, čo môže ovplyvniť životnosť vášho stoličkového výťahu? 

Pri kúpe stoličkového výťahu musíte zvážiť niekoľko vecí, aby ste zaistili, že bude efektívne fungovať po mnoho rokov a pomôže vám zostať aktívnym a nezávislým.

Faktory, ktoré môžu skrátiť alebo predĺžiť životnosť stoličkového výťahu, zahŕňajú okrem iného kvalitu výroby, inštaláciu, údržbu. Pozrime sa na niektoré z nich podrobnejšie. 

Kvalita výroby a dielov 

Jedným z faktorov, ktoré treba zvážiť, je výrobný proces a kvalita dielov použitých v stoličkovom výťahu.

Stoličkové výťahy od spoločnosti Stannah sú vyrobené tak, aby mali dlhú životnosť.  Práve preto sú všetky diely použité v našich stoličkových výťahoch vyrábané v našich vlastných továrňach, pod prísnou kontrolou kvality a pri dodržiavaní bezpečnostných postupov.

Vďaka tomu vám poskytujeme istotu, že dostanete zariadenie, ktoré je bezpečné a dokáže fungovať rovnako efektívne a kvalitne po dlhé roky.  

Inštalácia 

Životnosť vášho stoličkového výťahu priamo súvisí aj s postupom jeho inštalácie.

Náš profesionálny tím vykonáva precízne merania pomocou fotometrickej štúdie na dôkladné zmapovanie vašich schodov.

Hlavným cieľom je vyhnúť sa problémom počas inštalácie a predčasnej erózii niektorých základných komponentov.

Údržba 

Jedným z najdôležitejších faktorov na zachovanie hladkého chodu stoličkového výťahu je dobrá údržba.

Boli sme svedkami toho, že pri vykonávaní správnych postupov údržby stoličkové výťahy Stannah vydržia viac ako 20 rokov. Čím viac sa o stoličkový výťah staráte, tým dlhšie vydrží.

Údržba stoličkového výťahu: kľúč k predĺženiu životnosti vášho stoličkového výťahu

Naše stoličkové výťahy sú navrhnuté tak, aby vydržali intenzívne používanie. Ale ako každé zariadenie, aj váš stoličkový výťah si bude vyžadovať pravidelnú údržbu, aby mohol fungovať s maximálnou účinnosťou.

Ak stoličkový výťah často používate, mali by ste ho pravidelne čistiť a udržiavať. Údržba stoličkového výťahu je pomerne jednoduchá a zvládnete ju vy alebo niekto, komu dôverujete.

Tu je niekoľko tipov na údržbu, ktoré vám pomôžu predĺžiť životnosť vášho stoličkového výťahu.

Čistenie a jemné premazanie 

Keď nastane čas na čistenie stoličkového výťahu, vždy ho musíte odpojiť zo zásuvky. Pred čistením tiež zabezpečte, aby bol stoličkový výťah na spodnom poschodí a vypnutý. Čistenie stoličkového výťahu v spodnej časti schodiska umožňuje predchádzať nehodám.

Na čistenie stoličky, ovládacích prvkov, opierky nôh, lakťových opierok a koľajnice použite vlhkú handričku. Vyhnite sa používaniu abrazívnych čistiacich prostriedkov.

Stoličkový výťah čistite aspoň raz týždenne, aby ste odstránili všetok prach a špinu, ktoré sa môžu na týchto komponentoch nahromadiť.

Pokiaľ ide o koľajnicu, odporúčame ju premazávať každé tri mesiace – zaistí to, že vaše jazdy hore a dolu schodmi zostanú rovnako plynulé a hladké ako v deň, keď ste stoličkový výťah prvýkrát použili.

Údržba batérie  

Batérie používané v našich stoličkových výťahoch sú vymeniteľné, čo ich robí vysoko energeticky účinnými. Pre väčšiu bezpečnosť sú batérie umiestnené v uzavretom priestore a chránené proti vytečeniu.

Nabíjanie batérií stoličkového výťahu je veľmi jednoduché:

  • Stoličkový výťah by mal byť vždy zapojený do elektrickej siete, aby boli batérie vždy nabité a pripravené na použitie. V prípade výpadku prúdu môžete ešte absolvovať 15 až 20 jázd bez toho, aby ste ich museli dobíjať
  • Batérie sa nabíjajú, keď je stoličkový výťah správne zaparkovaný v nabíjacej stanici. Pokiaľ ide o stoličkové výťahy na rovné schody, tie sa dajú dobíjať aj za jazdy.

Ak chcete mať predstavu, ako dlho vydržia batérie stoličkového výťahu, musíte zvážiť, ako často ho používate a či stoličkový výťah často nenecháte mimo nabíjacieho bodu.

Naša rada je nenechávať stoličkový výťah nečinný príliš dlho. Keď sa stoličkový výťah nepoužíva, musíte ho zaparkovať v jeho nabíjacom bode, aby batérie zostali plne nabité.

Ak chcete nechať posúdiť stav batérií vášho stoličkového výťahu, môžete si dohodnúť  servisnú návštevu . Naši technici zistia, či batérie fungujú správne, a ak nie, poradia vám, ako v tomto prípade najlepšie postupovať.

Hmotnostné obmedzenia 

Jedným z faktorov, ktoré takisto ovplyvňujú životnosť vášho stoličkového výťahu je rešpektovanie hmotnostných obmedzení.  

Rešpektovaním hmotnostného limitu stanoveného pre váš stoličkový výťah pomáhate udržiavať motor a všetky ostatné komponenty v dobrom prevádzkovom stave a predchádzate tak predčasnému opotrebovaniu.

Dôležitosť údržby stoličkového výťahu 

Ak budete dodržiavať postupy údržby stoličkového výťahu, ochránite tým svoju investíciu do stoličkového výťahu, ktorý ste si zakúpili, aby ste sa mohli voľne pohybovať po svojom dome.

Okrem toho vám záruka na stoličkový výťah, ktorú ponúka spoločnosť Stannah, tiež pomôže chrániť vaše zariadenie počas ďalších pár rokov.  

Spoločnosť Stannah vám ponúka 5-ročnú záruku. Pre väčší pokoj na duši môžete využiť aj  bezplatné servisné návštevy počas záručnej doby a efektívny servis na zavolanie.

V nepravdepodobnom prípade, že by ste po skončení záručnej doby potrebovali pomoc so stoličkovým výťahom, vždy nás môžete kontaktovať a zistiť, aké možnosti sú k dispozícii na vyriešenie problému a zabezpečenie správnej údržby vášho stoličkového výťahu.

Služby údržby stoličkových výťahov

Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa údržby stoličkového výťahu, vždy sa na nás môžete obrátiť. Prostredníctvom nášho zákazníckeho servisu, dokážeme zodpovedať väčšinu otázok bez toho, aby sme museli naplánovať návštevu technického tímu. Odporúčame vám ponechať si naše číslo v telefóne, aby ste nás mohli kedykoľvek kontaktovať.

V spoločnosti Stannah navyše nájdete najlepší pomer kvality a ceny, pokiaľ ide o urgentné servisné výjazdy. Vďaka nášmu efektívnemu popredajnému servisu nemusíte oslovovať iné spoločnosti ani platiť za zbytočné výjazdy. Vždy vám presne povieme, čo musíte urobiť, aby bol váš stoličkový výťah v dobrom prevádzkovom stave – nič viac a nič menej.

Sme tu, aby sme vám pomohli bez ohľadu na problém mobility, ktorý chcete prekonať. Kontaktujte nás a zistite, čo všetko pre vás môžeme urobiť.

Súvisiace články