Kompletná príručka o fungovaní stoličkového výťahu

Napísal(a) Stannah

Ako funguje stoličkový výťah

Ak denne riešite otázky mobility a nechcete sa sťahovať, informácie o fungovaní stoličkového výťahu vám pomôžu pochopiť, prečo je toto zariadenie ideálnym riešením, ako získať späť nezávislosť a zlepšiť si kvalitu života.

Stoličkové výťahy Stannah predstavujú riešenia navrhnuté na mieru tak, aby sa dokonale prispôsobili každému schodisku. Považujú sa preto za jedno z najbezpečnejších riešení mobility na trhu. Navyše sa veľmi jednoducho používajú.

Ako funguje stoličkový výťah?

Jednoducho povedané, stoličkový výťah prepravuje osobu medzi dvoma alebo viacerými poschodiami. V závislosti od zvoleného modelu stoličkového výťahu sa môžete prepraviť takmer v stoji alebo v pohodlnom sede.

Stoličkový výťah sa pohybuje po koľajnici, ktorá sa môže pripevniť buď na schodisko, alebo na stenu. Výber koľajnice a jej správna inštalácia sú kľúčové pre bezpečný a pohodlnejší zážitok z jazdy.

Ako sa používa stoličkový výťah?

Stoličkové výťahy sa ovládajú pomerne jednoducho a bezpečne. Stačí si sadnúť na stoličku, zapnúť bezpečnostný pás, stlačiť ovládač na lakťovej opierke a môžete ísť.

Keď sa dostanete na poschodie, stačí odopnúť bezpečnostný pás a postaviť sa zo stoličkového výťahu.

Konštrukcia stoličkových výťahov Stannah je pomerne minimalistická bez zbytočných tlačidiel a svetiel, aby ich používanie bolo čo najpohodlnejšie.

Ako fungujú jednotlivé komponenty stoličkových výťahov?

Ako fungujú jednotlivé komponenty stoličkových výťahov

Stoličkové výťahy majú byť praktické. Jednotlivé komponenty by sa teda mali používať rovnako intuitívne a jednoducho.

Máme široký sortiment modelov stoličkových výťahov. V závislosti od kúpeného modelu si môžete vybrať rôzne vlastnosti na zvýšenie pohodlia, ako napríklad automatické vytáčanie sedačky.

Stoličkové výťahy môžete prispôsobiť schodisku alebo potrebám osoby, ktorá ho bude používať.

Ovládač alebo joystick

Na ovládanie stoličkového výťahu a bezpečnú jazdu hore a dole po schodoch môžete použiť manuálny ovládač alebo joystick.

Stoličkové výťahy Stannah dodávame s dvoma diaľkovými ovládačmi. Ak je stoličkový výťah na inom poschodí, stačí stlačiť tlačidlo a príde priamo k vám. Dokonca sa rozsvieti v tme, takže nikdy neuviaznete na rovnakom poschodí.

Tiež si môžete vybrať, do ktorej lakťovej opierky stoličkového výťahu Stannah si prajete nainštalovať ovládač alebo páčku.

Opierka na nohy

Opierka na nohy v stoličkových výťahoch poskytuje vynikajúcu stabilitu počas jazdy. Vďaka protišmykovým vlastnostiam podložky môžete bezpečne nastúpiť a vystúpiť zo stoličky.

Lakťové opierky

Lakťové opierky umožňujú pohodlne sa oprieť, čím o niečo zvyšujú pohodlie a oporu.

Pre váš stoličkový výťah si môžete vybrať dlhšie lakťové opierky, aby sa vám jednoduchšie vstávalo zo stoličky.

Batérie

Batérie stoličkového výťahu majú nízku spotrebu energie, vďaka čomu môžete používať stoličkový výťah aj keď vypadne elektrina.

Koľajnica

Koľajnica je tá časť, po ktorej jazdí stoličkový výťah.

Naše koľajnice stoličkových výťahov sa vyrábajú vždy na mieru tak, aby sa prispôsobili všetkým ohybom a uhlom schodiska. Ponúkame teda rovné, točité a modulárne koľajnice. Máme koľajnicu, ktorá sa prispôsobí vašim schodom, nech majú akýkoľvek tvar.

Stolička stoličkového výťahu

Stolička stoličkového výťahu musí byť čo najpohodlnejšia, najmä pre ľudí s bolesťami chrbtice a kĺbov.

Niektoré modely našich stoličkových výťahov majú čalúnené chrbtové opierky, aby ste sa cítili bezpečne a pohodlne aj na tých najužších schodoch.

Bezpečnostný pás

Bezpečnostný pás

Bezpečnostný pás je základným prvkom každého stoličkového výťahu, najmä pre ľudí s výraznými problémami mobility.

Naše bezpečnostné pásy sú navrhnuté tak, aby zvýšili bezpečnosť a uľahčili používanie. Zapnete ich jednou rukou a môžete ich pripevniť na ľubovoľnú lakťovú opierku. To znamená, že sa zapínajú jednoducho, aj keď máte artritídu prstov.

Motor

Motor stoličkového výťahu „ťahá“ stoličku, aby sa dostala na určené poschodie. Naše stoličkové výťahy prejdú päť metrov len za 50 sekúnd.

Sklápacie sedadlá

Väčšina sedadiel stoličkových výťahov sa dá sklopiť. Zaberajú tak menej miesta na schodisku, keď sa stoličkový výťah nepoužíva. Ľudia, ktorí chodia po schodoch, tak prejdú rýchlo a bez prekážok.

Prispôsobiteľné vlastnosti

Veľkým plusom je možnosť prispôsobiť si stoličkový výťah vkusu a potrebám. Máme široký výber čalúnení a povrchových úprav vrátane rôznych látok, farieb a náterov dreva, takže si stoličkový výťah môžete prispôsobiť podľa svojich požiadaviek.

Vždy sa usilujeme o to, aby stoličkový výťah vyhovoval vašim potrebám a predstavám.

Ako sa stoličkový výťah nabíja?

Batérie sa na stoličkových výťahoch nabíjajú automaticky, keď je stoličkový výťah zaparkovaný v hornej alebo dolnej časti schodiska. Naše stoličkové výťahy pre rovné schodiská sa nabíjajú aj počas jazdy.

Najlepšie je mať stoličkový výťah neustále zapojený, aby boli batérie vždy plne nabité a pripravené na použitie.

Ak vypadne elektrina, batéria stoličkového výťahu Stannah zabezpečí ešte 15 až 20 jázd v závislosti od dĺžky schodiska.

Koľko energie spotrebuje stoličkový výťah?

Koľko energie spotrebuje stoličkový výťah

Stoličkový výťah spotrebuje veľmi málo energie, približne ako varná kanvica. Ak si vyberiete stoličkový výťah Stannah, môžete si byť istí, že bude energeticky úsporný.

Potrebuje stoličkový výťah vlastný elektrický obvod?

Zvyčajne nie. Stoličkové výťahy Stannah sú pripojené do zásuvky a používajú elektrickú energiu, ktorá je v dome.

Ak v blízkosti schodiska nie je zásuvka, náš tím nájde vhodnú alternatívu.

Sú stoličkové výťahy bezpečné?

Áno. Stoličkové výťahy patria k jedným z najbezpečnejších riešení mobility pre ľudí s obmedzenou pohyblivosťou.

Naše stoličkové výťahy obsahujú rôzne komponenty, ktoré sú špeciálne navrhnuté tak, aby poskytovali maximálnu bezpečnosť všetkým používateľom a používateľkám.

Medzi vlastnosti, vďaka ktorým sú schodiskové výťahy Stannah najbezpečnejšou voľbou na trhu, patria:

  • Viacero druhov bezpečnostných pásov pre ľudí s rôznymi obmedzeniami pohyblivosti.
  • Podvozok a podstavec našich stoličkových výťahov obsahuje 10 bezpečnostných snímačov. Keď rozpoznajú prekážku na schodisku, stoličkový výťah sa opatrne a zároveň okamžite zastaví.
  • V sedadle stoličkového výťahu sa nachádza snímač, aby sa stoličkový výťah nepohyboval, kým nie ste správne usadení a pripravení na jazdu.
  • Batérie fungujú aj v prípade výpadku elektrickej energie.
  • Vďaka vytáčaciemu mechanizmu sa stolička vytočí smerom od schodiska, keď sa priveziete na vrch.

Prečo si zaobstarať stoličkový výťah?

Prečo si zaobstarať stoličkový výťah

Stoličkové výťahy vám poskytujú plnú slobodu v dome aj vonku.

Bez ohľadu na vaše obmedzenia mobility a nezávisle od počtu medziposchodí vášho schodiska vám stoličkové výťahy Stannah umožnia voľný pohyb medzi rôznymi poschodiami. Ísť na poschodie pre pohár alebo knihu na nočnom stolíku už nebude problémom.

Investícia do stoličkového výťahu tiež znamená, že môžete ostať vo vlastnom dome – nemusíte sa sťahovať do nového domu alebo domova dôchodcov.

Užívajte si lepšiu kvalitu života so stoličkovým výťahom

Ak domov považujete za miesto, kde chcete tráviť čas, mali by ste zvážiť zaobstaranie stoličkového výťahu. Dom so stoličkovým výťahom je bezpečnejší. Vedomie, že dokážete používať schody bez rizika pádu, poskytne pokoj na duši aj vašej rodine.

Ponúkame stoličkové výťahy pre všetky schodiská či už rovné, alebo točité, vnútorné alebo vonkajšie. Za normálnych okolností trvá inštalácia menej ako jeden deň, navyše rýchlo, jednoducho bez neporiadku a hluku.

Ak chcete vedieť, ktorý z našich stoličkových výťahov vám pomôže s pohybom, obráťte sa na nás.

Naši experti na mobilitu vám radi pomôžu nájsť správny stoličkový výťah, ktorý bude vyhovovať vašim potrebám a domovu.

Súvisiace články