Stoličkové výťahy pre ľudí s telesným postihnutím

Je stoličkový výťah tou správnou voľbou pre človeka s telesným postihnutím?

Stoličkové výťahy Stannah sú vyvinuté pre jednoduché a ľahké používanie. Či už máte zníženú hybnosť nôh alebo celého tela, nájdete stoličkový výťah, ktorý dokážete ľahko ovládať.

Chceme, aby ste sa po svojom dome pohybovali bezpečne a pohodlne a to zahŕňa aj schopnosť používať schody bez najmenších obáv. A to je presne to, čo vám stoličkový výťah Stannah prináša – jednoduchú, bezpečnú a pohodlnú samostatnosť.

Stoličkové výťahy pre ľudí s telesným postihnutím

Je však potrebné uvedomiť si, že na používanie stoličkového výťahu istú pohyblivosť potrebovať budete. Ak sa dokážete na stoličkový výťah posadiť a vzpriamene sedieť počas jeho používania, bude pre vás ideálnym pomocníkom. Ak to nezvládnete, stoličkový výťah pre vás nebude vhodným riešením. Naši skúsení poradcovia vám nielenže poradia v oblasti stoličkových výťahov, dokážu vám tiež pomôcť nájsť pomôcku, ktorá vám bude najlepšie vyhovovať, ak sa ukáže, že stoličkový výťah pre vás nie je tou správnou voľbou.  Zavolajte nám a dohodnite si osobnú konzultáciu u vás doma, počas ktorej zhodnotíme vaše potreby a pomôžeme vám nájsť riešenie, ktoré hľadáte.

Som na invalidnom vozíku; môžem používať stoličkový výťah?

Áno. Ak však chcete používať stoličkový výťah samostatne, musíte byt schopný bez pomoci nasadnúť a vysadnúť z invalidného vozíka a tiež sám nasadnúť a vysadnúť zo stoličkového výťahu. Stoličkový výťah nie je určený na prevážanie invalidného vozíka, budete teda asi potrebovať jeden invalidný vozík, ktorý na vás bude čakať na jednom konci schodiska a druhy vozík na druhom konci schodiska.

Musíte byt tiež schopný vzpriamene sedieť počas jazdy na stoličkovom výťahu, aby ste sa bezpečne dopravili až do cieľa.

Čím to je, že sa stoličkové výťahy Stannah tak ľahko a bezpečne používajú?

Je to veľmi dôležitá otázka, ale každý človek by na ňu odpovedal inak. Preto sme zabezpečili, že naše schodiskové výťahy spĺňajú najvyššie medzinárodné bezpečnostné normy. Určite tak vyhovejú všetkým predstavám o tom, čo je pocit bezpečia.

Jednoducho používateľný bezpečnostný pás

Jednou z hlavných bezpečnostných funkcií zahrnutých v každom z našich stoličkových výťahov je ľahko používateľný bezpečnostný pás.  Jeho používanie je veľmi jednoduché pretože:

  • sa jednoducho zaklipsuje
  • na jeho upevnenie stačí jedna ruka
  • má veľkú sponu, ktorá sa ľahko drží, aj ak máte problémy s artritídou prstov
  • bezpečnostný pás je umiestnený na opierkach rúk, takže sa za ním nemusíte naťahovať
  • bezpečnostný pás sa môže umiestniť na jednu alebo druhú stranu stoličky výťahu, čo znamená, že ak máte jednu ruku silnejšiu ako druhú, bezpečnostný pás môžeme prispôsobiť vašim potrebám.

Jednoduché ovládače

Aby sa výťah pohol, stačí pohnúť páčkou smerom, ktorým chcete ísť. Páčka sa dá umiestniť na jednu alebo druhú opierku ruky, záleží, ktorá strana je pre vás intuitívnejšia a pohodlnejšia. Znamená to, že môžete používať pravú alebo ľavú ruku či zápästie, podľa toho, čo je pre vás pohodlnejšie.

Ľahký prístup

Váš stoličkový výťah ľahko rozložíte. Jednoducho vyklopte lakťové opierky, sklopte sedadlo, stlačte tlačidlo na sklápanie opierky na nohy a tá sa vyklopí automaticky (dostupnosť tejto funkcie sa u niektorých modelov líši). Znamená to, že sa nemusíte hore na schodoch zohýnať a nepotrebujete pomoc pri rozkladaní stoličky výťahu. Lakťové opierky sú robustné, takže sa pri nasadaní a vystupovaní zo stoličky výťahu budete cítiť bezpečne. Ak si prajete ešte väčšiu stabilitu, naše modely so širokými lakťovými opierkami sú vybavené ešte dlhšími opierkami na ruky, čo vám poskytuje prídavnú oporu.

Elektrický otočný systém

Elektrický otočný systém je voľbou, ktorá ponúka zvýšenú bezpečnosť otáčania tak, že sa vaša stolička otočí automaticky keď výťah dosiahne vrchol schodiska. Stačí držať páčku a stolička sa otočí tak, aby vás umiestnila priamo na plochu, kde budete vystupovať, čo znamená, že môžete zo stoličky vystúpiť bezpečnejšie. Vytvára tak totiž bariéru medzi vami a schodmi za vami a navyše stoličku nemusíte otáčať ručne. Ak ste mali mŕtvicu a máte obmedzenú pohyblivosť na jednej strane tela, táto možnosť by vám mala priniesť ešte väčší kľud, ktorý potrebujete pri nasadaní a vysadaní zo stoličky.

Dohodnite si bezplatnú, nezáväznú osobnú konzultáciu, počas ktorej zhodnotíme vašu hybnosť

Skôr než dostanete vašu bezplatnú cenovú ponuku, jeden z našich odborníkov na telesnú mobilitu príde za vami až domov.  Zhodnotí vaše potreby vzhľadom na vašu hybnosť a je vyškolený na to, aby vám dokázal poradiť, čo je pre vás osobne najlepšie.

Ak náš expert nie je presvedčený, že stoličkový výťah je pre vás to najlepšie riešenie, povie vám to. Môžete sa spoľahnúť, že vám povie pravdu.

Či už potrebujete poradiť alebo si prajete viac informácií, zavolajte nám a my odpovieme na všetky vaše otázky.