0800 162 162

Zavolajte nám

Covid-19 | Osobná asistencia u vás doma s dodržaním pokynov, ktoré vydala organizácia WHO a Ministerstvo zdravotníctva SR.

Covid-19 | Osobná asistencia u vás doma s dodržaním pokynov, ktoré vydala organizácia WHO a Ministerstvo zdravotníctva SR.

Zistite viac!

Zistite viac!

Stoličkový výťah na mieru za peňažné príspevky pre ZŤP

Napísal(a) Stannah v 09-12-2019

Za finančné príspevky pre ZŤP si môžete zaobstarať stoličkové výťahy a s nimi pocit slobody. Ich výber je len na vás.

 

Vedeli ste, že na stoličkový výťah môžete získať príspevok od štátu? Čím je váš príjem nižší, tým bude váš príspevok vyšší. Výber zariadenia je na vás, o všetko ostatné sa postaráme my.

Stoličkový výťah si môžete dovoliť

Mnoho seniorov, imobilných a ich opatrovateľov sa domnieva, že schodiskový výťah je niečo, čo si kvôli vysokej cene nemôžu dovoliť. Štát ale poskytuje peňažný príspevok na kúpu stoličkového výťahu až do výšky € 11 617,88 ( 95 % celkovej sumy)! Výška príspevku sa určuje percentuálnou sadzbou v závislosti od ceny schodiskového výťahu a príjmu fyzickej osoby s ŤZP. Radi vám poradíme nielen s výberom a montážou, ale aj potrebnými informáciami ohľadom vášho príspevku na stoličkový výťah.

V súčasnosti patrí spoločnosť Stannah medzi najúspešnejších výrobcov stoličkových výťahov. Od roku 1975 sme pomohli prekonať bariéry vo vlastnom dome viac ako 750 000 seniorom, vozičkárom a telesne postihnutým a 98 % našich zákazníkov by nás odporučilo. Stannah je prémiová vysokokvalitná značka, a také sú aj naše stoličkové výťahy. V prípade, že pre niekoho z vašej rodiny alebo priateľov sú schody neprekonateľnou bariérou, zoznámte ho s výhodami schodiskového výťahu Stannah.

Stoličkový výťah Stannah

vytah na strmé schody

 

Prečo by mali zákazníci bojovať s výstupom po schodoch, keď máme pre nich riešenie? A čo je najlepšie, kúpa je hradená cez finančné príspevky pre ZŤP. 

Máte nárok na príspevok?

Konanie o priznanie peňažného príspevku sa začína na základe písomnej žiadosti. Podkladom na rozhodnutie o príspevku je komplexný posudok. Ak sa fyzická osoba podľa lekárskeho posudku nepovažuje za osobu s ŤZP, je lekársky posudok podklad na rozhodnutie o peňažnom príspevku na kompenzáciu.

Peňažný príspevok sa poskytne:


Peňažný príspevok je možné poskytnúť na základe dokladov o cene zdvíhacieho zariadenia („predfaktúra“) alebo dokladov o kúpe stoličkového výťahu („faktúra“) vyhotovených osobami, ktoré vyrábajú, predávajú alebo distribuujú stoličkové výťahy alebo vykonávajú ich stavebné úpravy.

Žiadosť o priznanie peňažného príspevku sa podáva písomne na Úrade práce, sociálnych vecí a rodiny príslušnom podľa miesta trvalého pobytu žiadateľa. Nárok na príspevok si oprávnená osoba môže uplatniť aj žiadosťou podanou elektronickými prostriedkami a podpísanou zaručeným elektronickým podpisom oprávnenej osoby. Žiadosť musí obsahovať odôvodnenie.

Aby sme vás odbremenili od študovania zákonov a vybavovania na úradoch, radi vám pomôžeme aj so žiadosťou o štátny príspevok na Úrade práce sociálnych vecí a rodiny a ďalšími administratívnymi úkonmi. Vďaka tomu budete mať viac času na to najdôležitejšie: starostlivosť o svojho blízkeho.

Už od prvého telefonátu sa vám budeme venovať naplno. Rovnakú pozornosť vám venujeme aj v priebehu konzultácií, inštalácie a údržby stoličkového výťahu, prípadne, keď bude potreba výťah upraviť alebo opraviť.

V prípade akýchkoľvek otázok nám kedykoľvek zavolajte na bezplatné telefónne číslo 0800 162 162. Naša telefónna linka funguje 24 hodín denne, 7 dní v týždni, 365 dní v roku. Naši vyškolení operátori sú vám neustále pripravení pomôcť.

Vyžiadať si cenovú ponuku zdarma