Stoličkové výťahy: Kompletný sprievodca

Ako vybrať najvhodnejší stoličkový výťah pre váš domov a vaše potreby

Napísal(a) Stannah

Stoličkové výťahy predstavujú veľmi rentabilný spôsob, ako urobiť váš domov bezpečnejším a prístupnejším. Či už ste osoba v zrelom veku, ktorá žije doma, či už si plánujete budúcnosť alebo sa zotavujete zo zranenia, stoličkový výťah vám prinesie prístup do všetkých častí domu a udržateľnú nezávislosť za prijateľnú cenu. Prečítajte si viac o rôznych typoch stoličkových výťahov, ich výhodách, o montáži stoličkových výťahov, zárukách a o tom, ako kupovať stoličkový výťah v našom kompletnom sprievodcovi pre nákupcu stoličkového výťahu.

Obsah

 

O stoličkových výťahoch

O stoličkových výťahoch

Predstavenie stoličkových výťahov

Čo je stoličkový výťah?

Stoličkový výťah je jednoduché zariadenie na zjednodušenie prístupu, navrhnuté tak, aby pomohlo ľuďom s obmedzenou pohyblivosťou bezpečne sa pohybovať hore a dole po schodoch. Stoličkový výťah pozostáva z motorizovaného kresla, ktoré sa pohybuje po pevnej koľajnici a je možné ho prispôsobiť rôznym typom schodísk vrátane točitých a vonkajších schodov.

Stoličkové výťahy zahŕňajú aj množstvo funkcií pre zaručenie pohodlia a bezpečnosti, ktoré uľahčia (a zabezpečia) ich používanie. Aj keď základný dizajn zostáva relatívne jednotný, tieto funkcie a kvalita poskytovaných služieb predstavujú najväčšie rozdiely medzi rôznymi spoločnosťami v oblasti stoličkových výťahov. Pozrime sa podrobnejšie na stoličkové výťahy a na to, ako fungujú.

Pozrite si video ako sa stoličkový výťah Stannah pohybuje hore schodmi.

Rozmery stoličkového výťahu

Bežná otázka pred zakúpením stoličkového výťahu je, či sa zmestí na konkrétne schodisko. Z tohto dôvodu sa prvým krokom v našom nákupnom procese stáva bezplatná návšteva vašej domácnosti, kedy sa s vami stretne odborný poradca v oblasti stoličkových výťahov spoločnosti Stannah, ktorý sa zoznámi s vami a s vašimi potrebami a zmeria vaše schody. Ak však hľadáte technické parametre našich stoličkových výťahov, môžete si overiť každý detail ako je výška, šírka, hĺbka a dĺžka koľajnice na stránke Rozmery stoličkového výťahu.

Ako funguje stoličkový výťah

Elektrické stoličkové výťahy
Stoličkové výťahy používajú systém pohonu pomocou skrinky a pastorky poháňaný batériami, ktoré sa neustále nabíjajú na neďalekej elektrickej zásuvke v hornej alebo dolnej časti schodov. To umožňuje, aby stoličkový výťah uniesol svoje menovité zaťaženie hore a dole schodmi, zatiaľ čo regulátor nadmernej rýchlosti a núdzový brzdový systém zaisťujú, že stoličkový výťah nikdy nebude jazdiť rýchlejšie, ako by mal (väčšina stoličkových výťahov sa pohybuje rýchlosťou približne 0,09 m za minútu).

Batérie
Hlavný zdroj napájaný elektrickou zásuvkou umožňuje batériám udržiavať si úplné nabitie, aby bol váš stoličkový výťah vždy pripravený na použitie. Stoličkový výťah však nečerpá z vášho elektrického napájania viac energie, než je potrebné a minimálny výkon znamená, že nebude mať žiadny výrazný vplyv na váš účet za elektrinu. Zistite viac o energeticky úsporných stoličkových výťahov Stannah priamo tu.

Výpadok elektrického prúdu
V prípade výpadku elektrického prúdu budú batérie vášho stoličkového výťahu ďalej fungovať približne 20 spätných jázd. V takom prípade môžete obvykle ušetriť energiu batérie vypnutím odpojovača, keď stoličkový výťah nepoužívate. Odporúča sa to však iba počas výpadku elektrického prúdu a je dôležité nechať stoličkový výťah po zvyšný čas zapnutý.

Výmena batérií
Batérie stoličkového výťahu vydržia 1 až 5 rokov, v závislosti od toho, ako výťah používate a ako často je odpojený z nabíjania. Keď je potrebná ich výmena, profesionálny technik (v ideálnom prípade zástupca výrobcu alebo autorizovaného predajcu) vám s batériami rád pomôže. Bohužiaľ to nie je nič, čo by ste mohli urobiť sami, pretože tieto priemyselné batérie sú uložené v podvozku a na ich inštaláciu je potrebné technické školenie. Na batérie stoličkového výťahu sa však zvyčajne vzťahuje počiatočná záruka alebo rozšírený servisný program.

Hmotnostná kapacita

Hmotnostná kapacita závisí od typu vášho schodiska a modelu, ktorý pre svoj domov potrebujete. Stoličkové výťahy pre rovné schodiská môžu niesť ťažšie zaťaženie ako stoličkové výťahy pre točité schodiská. Tie fungujú na inej trati, ktorá sa musí prispôsobiť ohybom a zákrutám vášho schodiska. Typická hmotnostná kapacita, ktorú môžete očakávať, je od 130 kg do 160 Kg pre rovné schodiská a 120 Kg do 135 kg pre točité schodiská.

Typy stoličkových výťahov

Existujú tri základné typy stoličkových výťahov: stoličkové výťahy pre rovné, točité a vonkajšie schodiská. Každý z nich je vhodný pre iný typ schodiska a každý z nich má jedinečné vlastnosti a výhody. Pozrime sa bližšie na rôzne typy stoličkových výťahov, aby ste mali možnosť zistiť, ktorý je pre vás ten správny.

Stoličkové výťahy pre rovné schodisko

Stoličkové výťahy pre rovné schodiská sú najbežnejším typom stoličkových výťahov, pretože sú navrhnuté pre jednoduché, priamočiare schodiská. Zvyčajne sa jedná o 12 až 16 schodov, ale každý dom je iný a stoličkový výťah pre rovné schodisko dokážeme namontovať na schodisko dlhé až 12 metrov! Našťastie väčšina schodísk je omnoho kratšia a rovné koľajnice sa dajú zrezať presne na tú dĺžku, ktorú potrebujete, takže stoličkové výťahy pre rovné schodiská sú tiež najviac prispôsobiteľným a opakovane použiteľným druhom stoličkového výťahu.

Nakoľko koľajnicu je možné skrátiť tak, aby vyhovovala aj kratším schodiskám, svoj stoličkový výťah môžete znovu predať alebo darovať, alebo ak sa rozhodnete presťahovať, jednoducho ho vziať so sebou. Dôležitá poznámka: nezaručuje to, že nové schodisko bude dostatočne široké pre stoličkový výťah a trať nie je možné predĺžiť, ak je nové schodisko dlhšie ako pôvodné.

Stoličkové výťahy pre točité schodisk

Schody, ktoré sa stáčajú, sú zložitejšou záležitosťou ako rovné schodiská. Našťastie stoličkové výťahy pre točité schodiská zvládnu ohyby a zákruty takmer každého schodiska. Zvyčajne existujú dva druhy stoličkových výťahov pre točité schodiská: prispôsobené modely „na mieru“ a modulárne stoličkové výťahy.
Prispôsobené stoličkové výťahy pre točité schodiská
Ako to už napovedá ich názov, stoličkové výťahy prispôsobené pre točité schodiská sú navrhnuté špeciálne pre vaše schodisko. Po zmeraní schodov počas bezplatnej konzultácie u vás doma navrhnú odborníci na stoličkové výťahy presne prispôsobenú zakrivenú koľajnicu, ktorá sa dá vyrobiť úplne od nuly tak, aby pohodlne sadla na vaše schody. Výroba prispôsobených koľajníc trvá trochu dlhšie, ale tomu, ako sadne na vaše schody a akú plynulú jazdu zaručí, sa nič nevyrovná.
Modulárne stoličkové výťahy
Alternatívou je modulárna koľajnica stoličkového výťahu zostavená z existujúcej súpravy koľajových úsekov. Vďaka týmto kusom, ktoré sú už na sklade, je možné rýchlo namontovať modulárny stoličkový výťah, ale je dôležité si uvedomiť, že montáž nebude taká tesná a jazda môže byť o trošku menej hladká. Niektorí používatelia však môžu potrebovať rýchlejšiu montáž alebo jednoducho uprednostňujú vzhľad modulárneho dizajnu. Najdôležitejšie je pochopiť, že máte na výber!

Vonkajšie stoličkové výťahy

Vonkajšie stoličkové výťahy sú presne ako hovorí ich názov: stoličkové výťahy pre vonkajšie schodiská. Poskytujú prístup na dvor, de záhrady a dokonca aj do vchodov do garáží. Tieto modely sú vyrobené tak, aby odolali nepriaznivým poveternostným podmienkam vrátane extrémneho tepla a chladu.

Vonkajšie schodiskové výťahy sa zvyčajne skladajú z odolných kovových koľajníc a silných plastových sedadiel, ktoré dokážu zvládnuť pobyt na slnku alebo vystavenie zimnému počasiu. Ochranný poťah a uzavretý systém koľajníc sú tiež dôležitými súčasťami, ktoré zaisťujú, že vaše vonkajšie stoličkové výťahy odolajú týmto prírodným živlom. Ak sa zaujímate o vonkajší stoličkový výťah, nezabudnite sa opýtať na ovládacie prvky zastavovania a systém zamykania kľúčom, aby ste mohli váš stoličkový výťah bezpečne uložiť.

Repasované stoličkové výťahy

Vzhľadom na to, že repasované stoličkové výťahy už mali majiteľa, je dôležité sa ubezpečiť, že pri nákupe jednáte s renomovanou spoločnosťou. Nákup použitého stoličkového výťahu online alebo na miestnom blšom trhu je bez akýchkoľvek záruk; ale spolupráca s popredným výrobcom alebo dôveryhodným predajcom stoličkových výťahov zaisťuje, že získate funkčný schodiskový výťah, ktorý vám bude dobre slúžiť ešte dlhé roky. Najlepšie spoločnosti vyrábajúce stoličkové výťahy dokonca poskytujú na svoje repasované stoličkové výťahy záruky a servisné programy. Ak si nie ste istí, či by pre vás bol repasovaný stoličkový výťah vhodný, nebojte sa opýtať!

Kto môže používať stoličkový výťah?

Takže teraz, keď už máte základné informácie, prichádza otázka: „Kto môže používať stoličkový výťah?“ Aj keď väčšina ľudí môže stoličkové výťahy používať, je dôležité uistiť sa, že máte potrebnú pohyblivosť na bezpečné nastupovanie a vystupovanie zo stoličky výťahu. Pozrime sa na niekoľko scenárov a uvidíme, či je pre vás stoličkový výťah vhodný.

Seniori

Seniori sú skupinou, ktorá je najviac spájaná so stoličkovými výťahmi. A je to pravda, táto demografická skupina je naozaj tá, ktorá stoličkové výťahy najviac využíva. Je prirodzené, že naša mobilita by sa s pribúdajúcim vekom znižuje a keďže je toľko seniorov, ktorí by chceli starnúť vo svojom domove, sú stoličkové výťahy atraktívnou alternatívou k sťahovaniu alebo prestavbe Pre mnohých seniorov platí: môj dom, môj hrad. Niektorí žijú v tom istom dome už desaťročia, takže predstava, že sa zrazu zoberú a presťahujú môže byť ťažká. Stoličkové výťahy robia starnutie vo vlastnom dome skutočnou možnosťou pre týchto seniorov a ich ľahká funkčnosť a ergonomický dizajn pomáha seniorom ušetriť si fyzickú energiu na iné každodenné činnosti.

Osoby s obmedzenou pohyblivosťou

Používanie stoličkového výťahu nie je samozrejme vyhradené pre seniorov. Môže ho využívať každý, kto má obmedzenú pohyblivosť. Stoličkové výťahy môžu pomôcť tým, ktorí majú chronické choroby, degeneratívne poranenia alebo dokonca môžu dočasne poskytnúť úľavu pri zotavovaní sa po operácii. Najdôležitejším faktorom je schopnosť bezpečne nastúpiť a vystúpiť zo stoličky výťahu. Aj keď máte ťažkosti pri sadaní si a ohýbaní kolien na 90 stupňov, v našej ponuke existujú aj modely stoličkových výťahov typu „na tyči“, ktoré sa prispôsobia vašim potrebám.

Osoba, ktorá používa invalidný vozík

Tí, ktorí žijú s trvalým postihnutím a ľudia, ktorí používajú invalidný vozík by mohli mať s používaním stoličkového výťahu ťažkosti, ale naozaj to závisí na ich situácii. Stoličkový výťah nie je plošinový výťah a nemôže prevážať invalidný vozík hore schodmi. Aby mohli používatelia invalidných vozíkov používať stoličkový výťah, budú musieť mať invalidné vozíky umiestnené v blízkosti horného a dolného konca schodov. Musia byť tiež schopní presunúť sa z invalidného vozíka na sedadlo stoličkového výťahu a späť. Je možné to zvládnuť s pomocou, ale je lepšie, ak používateľ môže túto úlohu vykonať samostatne. Pohyblivosť každého človeka je iná a najlepším spôsobom, ako zistiť, či pre vás bude stoličkový výťah vhodný, je zastaviť sa v miestnej pobočke a presvedčiť sa sami.

Domáci miláčikovia

Aj keď sú stoličkové výťahy navrhnuté špeciálne pre ľudí, nie je dôvod, aby sa na nich nemohol previezť domáci maznáčik! Mačky a malé psíky sa s vami môžu ľahko viezť hore a dole na opierke na nohy stoličkového výťahu, zatiaľ čo váš starší psík si môže šetriť sily a užívať si pohodlné sedadlo vášho stoličkového výťahu. Je dôležité poznamenať, že štátne a miestne predpisy bránia tomu, aby sa na stoličkovom výťahu vykonali úpravy pre domácich miláčikov, takže pravdepodobne budete musieť svojmu miláčikovi pomôcť nastúpiť a vystúpiť zo stoličky výťahu. Domáci miláčikovia sú napriek tomu súčasťou rodiny a ktorý psík by sa rád nepovozil?

 

Funkcie a možnosti

Funkcie a možnosti

Bezpečnostné funkcie a možnosti

Okrem niektorých štandardných funkcií môže byť veľa stoličkových výťahov doplnených rôznymi voliteľnými vlastnosťami , ktoré ich robia ešte bezpečnejšími a zjednodušujú ich používanie.

Bezpečnostné snímače

Takmer každý stoličkový výťah na trhu je vybavený bezpečnostnými snímačmi pod opierkou na chodidlá po stranách motorizovaného vozíka. To zaisťuje, že sa stoličkový výťah jemne, ale okamžite zastaví, ak narazí na prekážku.

Skladacia koľajnica

Skladacie koľajnice sú voliteľnou funkciou pre schodiská s obmedzeným priestorom na dolnom podlaží. Koľajnica sa automaticky dvíha a spúšťa, keď sa stolička pohybuje hore a dole schodmi, uvoľňuje tak priestor pre dvere alebo prechod. To zabraňuje tomu, aby sa koľajnica predstavovala riziko zakopnutia alebo zatarasenia núdzového východu.

Skladacia opierka na nohy

Takmer každá veľká spoločnosť v oblasti stoličkových výťahov má v ponuke modely, ktoré je možné poskladať, aby ušetrili miesto na schodoch, keď sa nepoužívajú. Sedadlo a lakťové opierky sa zvyčajne vyklopia ručne, ale tie najlepšie spoločnosti ponúkajú motorizovanú opierku na nohy. Zvyčajne obsahujú tlačidlo na lakťovej opierke, ktoré sklápa opierku nohy nahor a nadol, čo uľahčuje nasadanie a vysadanie zo stoličky a predchádza potrebe ohýbať sa pri skladaní opierky na nohy (obzvlášť dôležité v hornej časti schodov).

Typy bezpečnostných pásov

Možnosti kvalitných bezpečnostných pásov môžu znamenať veľký rozdiel pre používateľov stoličkových výťahov. Zatiaľ čo priemyselným štandardom je zjednodušený bezpečnostný pás so „stredovým zapínaním“ (podobný popruhu na batoh), spoločnosti ako Stannah ponúkajú oveľa pokročilejšie možnosti v oblasti bezpečnostných pásov. Náš zatiahnuteľný bezpečnostný pás je namontovaný na lakťovej opierke, ľahko sa uchopí a upevní, a to aj prstami postihnutými artritídou. „Imobilizačný“ bezpečnostný pás bráni stoličke výťahu v pohybe, kým nie je zapnutý bezpečnostný pás. Naše pásy vedúce priečne cez lono a päťbodové bezpečnostné pásy poskytujú dodatočné zaistenie na pleciach, a v prípade potreby medzi dolnými končatinami.

Ovládače

Tenké ručné ovládanie je namontované na lakťovej opierke a umožňuje vám na ovládanie stoličkového výťahu používať ktorúkoľvek časť ruky. Na odštartovanie stoličkového výťahu jednoducho stlačte a podržte ovládač v smere, ktorým chcete ísť. Ak ovládač pustíte, stoličkový výťah sa zastaví. Ručné ovládanie je jemné a ergonomicky navrhnuté pre osoby s obmedzenou manuálnou zručnosťou. K dispozícii je aj alternatívny štýl „kormidla“.

Zamykanie kľúčom

Funkcia zamykania kľúčom zabraňuje neoprávnenému používaniu vášho stoličkového výťahu. Jednoducho vyberte kľúč a nikto iný nebude môcť váš stoličkový výťah používať. Keď ste pripravený na jazdu, znovu vsuniete kľúč. Ak vám nevadí, že váš stoličkový výťah používajú ostatní, môžete kľúč nechať v zámke.

Typy sedačiek

Vybrať si môžete z niekoľkých typov sedadiel stoličkového výťahu. Aj keď je dôležité nájsť niečo pohodlné, mali by ste sa tiež uistiť, že ste si vybrali sedadlo s praktickými funkciami, ktoré budú vyhovovať vašim potrebám. Stolička so širšími opierkami poskytuje priestor navyše má ďalšiu výhodu v tom, že ponúka väčší zdvih, keď vstávate zo sedadla. Modely na tyči / stojace sú dobrým riešením pre tých, ktorí ťažko ohýbajú kolená alebo majú problémy s chrbticou. Môžete sa vyviezť na poschodie v polostojacej polohe a hydraulické sedadlo značne uľahčí vystupovanie zo stoličky.

Okrem týchto praktických funkcií ponúka mnoho stoličkových výťahov aj zaujímavé možnosti voľby štýlu. Môžete si zaobstarať vinylové alebo tkané čalúnenie a vybrať si z rôznych farieb. Niektoré stoličkové výťahy sa dodávajú aj so svetlým alebo tmavým dreveným obložením. Keď nájdete sedadlo, ktoré bude vyhovovať vašim potrebám, vyberte si z rôznych možností štýlu ten, ktorý bude vyhovovať vášmu domovu!

Ceny a postup pri nákupe

Ceny a postup pri nákupe

Ceny stoličkových výťahov

Aj keď je stoličkový výťah omnoho lacnejšou možnosťou ako je sťahovanie, prestavba alebo život v domove dôchodcov či v špecializovanom zariadení, ceny stoličkových výťahov a náklady na montáž sú dôležitými faktormi, ktoré je potrebné zvážiť. Cena stoličkového výťahu závisí od tvaru vašich schodov a konkrétnej kombinácie možností, ktoré potrebujete. Tieto možnosti zahŕňajú funkcie, ako je zasúvateľná koľajnica pre schody, na spodnom konci ktorých sa nachádza prechod či dvere alebo stolička s motorizovaným otáčaním, ktorá pomôže používateľovi ľahšie sa otočiť sa na vrchole schodov. Je preto dôležité, ak chcete získať informácie o cenách presne pre vašu domácnosť, aby ste sa porozprávali s odborníkom. Zatiaľ tu nájdete niekoľko základných pravidiel stanovovania cien stoličkových výťahov, aby ste sa mali na začiatok o čo oprieť.

Efektívnosť nákladov

V konečnom dôsledku závisí rozhodnutie o kúpe stoličkového výťahu od jeho hodnoty. Zatiaľ čo v niektorých prípadoch môže byť počiatočná investícia pomerne vysoká, ale v skutočnosti je nízka v porovnaní s cenami bežne uvádzanými za veľkú prestavbu domu alebo zamesačný pobyt v špecializovanom zariadení. Zatiaľ čo presťahovanie spálne do prízemia je najlacnejšou možnosťou, je život na jedinom poschodí vo viacposchodovom dome skutočne ideálnym scenárom? Stoličkový výťah vám umožní s radosťou využívať celý váš dom bez toho, aby vám v tom bránili schody. Keď k tomu započítate fakt, že stoličkové výťahy sú známe tým, že vydržia viac ako dvadsať rokov, je to skutočne tá najlepšia hodnota.

Ako kupovať stoličkový výťah

Mnoho ľudí je prekvapených, keď zistí, aký ľahký môže byť nákup stoličkového výťahu. Väčšina schodísk je vhodná na stoličkový výťah a počas bezplatnej návštevy domu je možné vyriešiť ďalšie otázky a praktické problémy. Počas tejto návštevy sa kontrolujú merania a možnosti a stanoví sa pevná cenová ponuka. Až budete pripravený, miestny tím príde a namontuje váš stoličkový výťah. Je to tak ľahko ako napočítať do 3.

Konzultácia

Či už ste začali vyhľadávaním na internete alebo telefonátom, ďalším krokom v tomto procese je bezplatná prehliadka schodov vo vašej domácnosti. Počas tejto etapy k vám príde odborník na stoličkové výťahy, aby sa na schodisko pozrel a zistil, ktorý stoličkový výťah je pre vás ten pravý. Znamená to, že sa s vami porozpráva, aby získal lepšiu predstavu o vašich fyzických potrebách a konkrétnej kombinácii možností, ktorá bude najlepšie fungovať. To môže znamenať montáž ručného ovládania na pravú stranu, radšej ako na ľavú stranu alebo vybavenie vášho stoličkového výťahu elektrickým otáčaním, aby vám uľahčilo otáčanie na vrchole schodov, ak je jedna strana vášho tela slabšia ako druhá. Používateľa sa často sústredia na schody, ale rovnako dôležitá je aj ich schopnosť obsluhovať stoličkový výťah.

Meranie schodov

Keď odborník na stoličkové výťahy získa jasnejšiu predstavu o niektorých potrebách používateľa, pristúpi k meraniu schodov. To znamená určiť, aký typ koľajnice bude potrebný (rovný alebo zakrivený), či je schodisko dostatočne široké a má dostatočnú svetlú výšku a ako bude koľajnica zakončená na hornom a dolnom konci schodiska. Taktiež zistí, ktorá strana schodov sa lepšie hodí na montáž koľajnice a či je potrebné odstrániť nejaké prekážky, ako napríklad zábradlie či dvere na vrchole schodov alebo ich zohľadniť v návrhu stoličkového výťahu. Po dokončení tejto etapy dostanete úplnú cenovú ponuku, zvyčajne s niekoľkými rôznymi možnosťami, z ktorých si môžete vybrať.

Montáž

Ak ste pripravení pokračovať, môžete si dohodnúť montáž stoličkového výťahu v miestnej pobočke spoločnosti. Vo vhodnom čase k vám príde profesionálny technik a namontuje stoličkový výťah podľa špecifikácií prediskutovaných počas úvodnej návštevy u vás doma. Vyhradí si na vás dostatočný čas, ubezpečí sa, že je všetko prevedené starostlivo a odpovie na všetky vaše otázky. Tento proces zvyčajne trvá 3 až 4 hodiny v závislosti od typu stoličkového výťahu, ktorý potrebujete. Po montáži a dôkladnej kontrole vám technik ukáže, ako treba stoličkový výťah používať a nechá vám používateľskú príručku a kontaktné číslo, v prípade, že budete mať akékoľvek ďalšie otázky. Nevykonávajú sa žiadne veľké stavebné zásahy alebo stavebné práce, ktoré zanechávajú neporiadok. Je to čisté a jednoduché riešenie.

Tipy pre výber správneho stoličkového výťahu

Výber správneho stoličkového výťahu je o nájdení najlepšej hodnoty pre vašu situáciu. Najlacnejšia možnosť často nie je najlepším riešením, tak ako ňou často nie je ani najdrahší model. Tu je niekoľko dôležitých faktorov, ktoré vám môžu pomôcť nájsť správnu rovnováhu pre vaše potreby a pre váš rozpočet.

 • Zamyslite sa nad tým, ako dlho chcete bývať vo svojom dome. Prenájom môže byť skvelým dočasným riešením, najmä ak je zotavovanie sa iba dočasné. Ak však plánujete bývať vo vašom dome dlhšie ako 18 mesiacov, zvyčajne je lepšie,ak si stoličkový výťah priamo zakúpite.
 • Zvážte, ako by sa mohla zmeniť vaša mobilita. Ľudia pri procese nákupu stoličkového výťahu uvažujú vzhľadom na ich súčasnú úroveň mobility. Tá sa však bohužiaľ môže časom zmeniť. Uistite sa, že ste si vybrali stoličkový výťah, ktorý sa dokáže prispôsobovať vašim potrebám, pretože sa časom menia, pretože ak máte ťažkosti používať ho dnes, zajtra to môže byť ešte náročnejšie.
 • • Poznajte hodnotu celého balíka. Mnoho predajcov na internete ponúka lákavé ceny, ale na druhej strane od nich dostanete len veľmi málo. Medzi stoličkovým výťahom v škatuli doručeným k vašim dverám a medzi bezpečnou, profesionálnou montážou poistenou viacročnou zárukou. Pri výbere stoličkového výťahu (spoločnosti zaoberajúcej sa stoličkovými výťahmi) je dôležité vziať do úvahy dlhodobú hodnotu. Hoci sú počiatočné náklady vysoké, mali by ste sa vždy opýtať: „Čo získam z dlhodobého hľadiska?“ Bez ohľadu na to, na ktorom aspekte vám najviac záleží, odpoveď by mala zahŕňať nezávislosť aj pokoj.

Kde kúpiť stoličkový výťah

Spoločnosť Stannah je uznávaná ako svetový líder v odvetví stoličkových výťahov. Pomohli sme už viac ako 750 000 ľuďom opäť získať nezávislosť a našej ponuke produktov a zákazníckemu servisu sa nič nevyrovná.
Stoličkové výťahy vyrábame už viac ako 40 rokov a našu prácu každodenne zdokonaľujeme. Tím Stannah je skutočne výnimočný, od našich inovatívnych technikov až po našich vyškolených pracovníkov predaja a kvalifikovaných odborníkov v oblasti montáže.

Miestna pobočka servisu stoličkových výťahov

Spoločnosť Stannah a náš dôveryhodný predajca na Slovensku zabezpečuje servis stoličkových výťahov v celej krajine. Nezáleží na tom, kde bývate, môžete dostať servis Stannah, ktorý vám pomôže byť doma vo väčšom bezpečí. Či už pracujete priamo s nami alebo s jedným z našich dôveryhodných predajcov, môžete sa spoľahnúť na:

 • Čestný a profesionálny servis
 • Profesionálnu montáž a následnú starostlivosť
 • Stoličkový výťah, na ktorý sa môžete spoľahnúť
 • Spoločnosť, ktorej môžete dôverovať
 • Väčšia nezávislosť vo vlastnom dome

 

Montáž a údržba

Montáž a údržba

Záruky na stoličkové výťahy

Záruky na stoličkový výťahy pozostávajú z niekoľkých rôznych úrovní záručného krytia. Zásadné prvky záruky na stoličkové výťahy sú: Záručné krytie dielov, krytie práce, krytie koľajnice a motora / prevodovky. Zvyčajne sú všetky tri zaistené počas trvania počiatočnej záručnej doby, po ktorej sa však dostupnosť a intenzita záruky výrazne líšia v závislosti od spoločnosti.

Prvotriedna záruka od spoločnosti Stannah

Ak jednáte priamo s nami, budete mať prístup k prvotriednej záruke od spoločnosti Stannah. To znamená 5-ročné záručné krytie na motor, prevodovku a koľajnicu.

Montáž a údržba stoličkového výťahu

Keď ste si vyhľadali potrebné informácie, vybrali si spoločnosť z oblasti stoličkových výťahov, vybrali si kombináciu možností a zabezpečili financovanie, je čas pristúpiť k inštalácii stoličkového výťahu! V spoločnosti Stannah tento proces robíme čo najjednoduchším. Obvykle s vami naplánujeme termín po telefóne potom ako zadáte objednávku a potvrdíme vám ho telefonátom deň pred montážou.

Skúsenosti spoločnosti Stannah v oblasti montáže

Či už pracujete priamo s nami alebo máte namontovaný stoličkový výťah niektorým z našich dôveryhodných predajcov, môžete si byť istí, že získavate všetky skúsenosti spoločnosti Stannah. To znamená:

 • Kvalifikovaní technici, ktorí boli dôkladne vyškolení na bezpečnú montáž stoličkového výťahu.
 • Kvalitná montáž urobená čisto a včas.
 • Dôkladné školenie na produkty s užitočnými ukážkami.
 • Dokumentácia o produkte a prístup k popredajnej starostlivosti.

Naši predajcovia sú nielen vyškolení na to, aby dodržiavali montážne normy spoločnosti Stannah, ale ich úlohou je tiež presadzovať hodnoty našej spoločnosti. Spolupracujeme iba s renomovanými profesionálmi, ktorí zdieľajú náš záväzok odbornej práce, výnimočných služieb a čestných obchodných postupov. Do našich výrobkov vkladáme naše meno a do našich predajcov našu dôveru. Či už bývate blízko našej pobočky alebo si kupujete stoličkový výťah značky Stannah prostredníctvom predajcu, môžete byť úplne v kľude.

Údržba batérie

Po zvládnutí základných úkonov je údržba vášho stoličkového výťahu pomerne jednoduchá. Najdôležitejšou vecou, ktorú si musíte zapamätať, je správne sa starať o životnosť batérie vášho stoličkového výťahu. Zabezpečením toho, že je vždy zaparkovaný v nabíjacom bode zaistíte, že batérie vášho stoličkového výťahu budú vždy na najvyššej úrovni. V prípade výpadku elektriny sa uistite, že je stoličkový výťah vypnutý, aby sa batérie zachovali až do obnovenia dodávky energie. Pravidelná servisná kontrola a ročné údržbové kontroly vám pomôžu zaistiť, aby následne nenastali problémy s batériou vášho stoličkového výťahu.

Čistenie

Stoličkový výťah by ste mali dať vyčistiť asi raz za pár mesiacov. Prach, a najmä chlpy domáceho miláčika sa môžu nahromadiť a ovplyvniť fungovanie vášho stoličkového výťahu. Malo by stačiť ľahké utretie neabrazívnym čistiacim prostriedkom. Ak sa na čistenie stoličkového výťahu necítite, požiadajte priateľa, telefonicky si dohodnite servis alebo si rezervujte ročnú údržbovú kontrolu.

Riešenie problémov

Ako sa budete oboznamovať s vašim stoličkovým výťahom, môžete nájsť riešenie problémov a sprievodcu produktom prostredníctvom našich príručiek používateľa stoličkového výťahu (dodané po montáži). Títo doplnkoví sprievodcovia vám pomôžu získať prehľad o prevádzkovaní vášho stoličkového výťahu a poskytnú návod, ak máte akékoľvek otázky. A samozrejme nám môžete kedykoľvek zavolať. Radi vám pomôžeme!

Kontaktovať spoločnosť Stannah

Tak, to je asi všetko! Hovorili sme o rôznych typoch stoličkových výťahov, o tom, ako sú napájané, kto ich môže používať, o dôležitých komfortných a bezpečnostných funkciách, o tom, ako ich kúpiť, kde ich kúpiť a koľko stoja. Diskutovali sme o montáži, zárukách a následnej starostlivosti. Teraz je to na vás! Ak ste pripravení podniknúť ďalší krok, obráťte sa na spoločnosť Stannah ešte dnes! Radi vám pomôžeme nájsť ten správny stoličkový výťah, ktorý vám pomôže nadchádzajúce roky žiť samostatne v dome, ktorý máte radi.

Súvisiace články